زباله‎گاه ‎های اسکو و واحدهای تابعه ساماندهی می‎شوند
زباله‎گاه ‎های اسکو و واحدهای تابعه ساماندهی می‎شوند

کارگروه مدیریت پسماند اسکو وضعیت زباله گاه های این شهرستان و واحدهای تابعه را بررسی کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، علی نصیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو با اعلام این خبر گفت: با حضور اعضای کارگروه مدیریت پسماند شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری اسکو، وضعیت زباله گاه های این شهرستان و واحدهای تابعه بررسی و درباره ی مدیریت اصولی آن تصمیم گیری شد.

وی از نبود مدیریت اصولی و محیط زیستی پسماندها و بی توجهی مسئولان شهرستان به این موضوع با ارائه ی عکس های مستند انتقاد کرد و گفت: زباله گاه های شهرهای اسکو، ایلخچی و ایستگاه بارگیری زباله ی شهر سهند در وضعیت بسیار نامطلوبی است و هرچه زودتر باید راهکاری برای سامان دادن به این موضوع اندیشیده شود.

این مقام مسئول افزود: اعضای کارگروه مدیریت پسماند تصمیم گرفتند که شهرداران نسبت به فنس کشی، ساماندهی، پاکسازی محل زباله گاه و جمع آوری و دفن اصولی ظرف مدت یک ماه اقدام و نتیجه را به حفاظت محیط زیست اعلام کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو گفت: شرکت عمران سهند نیز مکلف شد نسبت به مکان یابی علمی و تحویل زمین به شهرداری سهند برای ایستگاه زباله در اسرع وقت اقدام کند و شهرداری نیز پیگیر تحویل زمین مناسب باشد و نتیجه را به فرمانداری گزارش دهد.

نصیری ادامه داد: برای جلوگیری از آلودگی هوا و تهدید بهداشت عمومی از طریق سوزاندن شاخ و برگ درختان در باغ ها بر اساس ماده ی ۲۰ قانون هوای پاک، جهاد کشاورزی موظف شد با ارائه ی راهکار، اطلاع رسانی و برگزاری کلاس های آموزشی اقدامات لازم انجام دهد.

انتهای پیام/