مشروح صحبت های مدیرعامل تراکتورسازی در نشست خبری
مشروح صحبت های مدیرعامل تراکتورسازی در نشست خبری

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی،‌ گفت:‌ تلاش می‌کنم بتوانم این تیم را به مکانی که شایسته آن است رسانده و تراکتورسازی مقامی در شان مردم فوتبال تبریز و آذربایجان کسب کند.

به گزارش عصرتبریز، علیرضا اسدی در نشست خبری خود امروز در حضور اصحاب رسانه، اظهار داشت: باشگاه تراکتورسازی قدمت طولانی در فوتبال ایران داشته و خوشحال هستم که در خدمت این تیم هستم و تلاش می کنم بتوانم این تیم را به مکانی که شایسته آن است رسانده و تراکتورسازی مقامی در شان مردم فوتبال تبریز و آذربایجان کسب کند. من علاقه ای به مصاحبه خصوصی ندارم و آماده هستم هر هفته مصاحبه گروهی و کنفرانس خبری برگزار کنم، اما به صورت اختصاصی مصاحبه نمی کنم و حتی در فدراسیون هم بودم همین سیاست را داشتم.

در ۲۶ سالگی به خاطر درسم تیم فوتبالم تمام شد

وی با اشاره به سوابق خود ادامه داد: من سال ۶۷ در سن ۲۶ سالگی رئیس بنیاد شهید انگلیس و آلمان بودم. فوتبال من در ۲۶ سالگی در تیم ملی به دلیل درسم تمام شد. در جنگ هم به نوعی شرکت داشتم، من در جنگ ستادی نبودم و در جبهه در عملیات ها بودم. رییس بیمارستان به مدت ۷ سال بودم. رییس سازمان فوتبال راه آهن به مدت ۳ سال بودم و تمامی تیم های راه آهن زیر نظر من بود. دوران بازیکنی ام هم در تیم راه آهن بازی کردم و با بسیار از فوتبالیست های مطرح همچون قلعه نویی، شکورزاده، فرشاد پیوس و مرتضی یکه همبازی بودم. من همیشه در جبهه بودم. خانواده من هم به اندازه کافی سهم خود را تا حدودی به جبهه پرداخت کردیم و ادعای هم نداریم. بعد از آن هم رئیس بیمارستان بودم به مدت هفت سال. در فوتبال هم سه سال مسئول فوتبال راه آهن بودم و مسئولیت تمام کمیته ها این باشگاه را بر عهده داشتم. مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد نیز بودم که خود این سمت، مانند یک مدیرکلی تربیت بدنی است.

کار خودم را در باشگاه انجام می دهم

وی در ادامه در مورد مدیریت خصوصی باشگاه تراکتورسازی و مقایسه آن با مدیریت دولتی تصریح کرد: ما در میان انبوهی از مدیرت دولتی به دنیا آمدیم، درس خواندیم و زندگی کردیم، الان هم نمی توانیم از آن جدا شویم. مدیریت دولتی اتمسفر بسیار سنگینی دارد و در کشور ما مدیرdت خصوصی بحث دیگری است. ساختار سازمانی تراکتورسازی هم یک هیئت مدیره، یک مدیرعامل و یک چارت سازمانی خاص خودش را دارد. مالک باشگاه هم نقش اساسی در اموالی که به دست این افراد سپرده را دارد. در بخش خصوصی نمی شود هیئت مدیره و مالک باشگاه را با نظر خودتان منصوب کنید. من کار خودم را در باشگاه انجام می دهم، این کار هم یا به صورت واقعی یا به صورت مجازی انجام می شود. منظورم از مجازی غیرواقعی نیست، فقط مجازی است. تفاوت ساختار خصوصی و دولتی این  است که ساختار خصوصی با کسی شوخی ندارند.  شما به من می گویید نقش چه چیزی را در باشگاه دارید، من نقش یک امین و نقش یک مسئول اجرای امین و یک مشاور را دارم. شاید هم اشتباهاتی داشته باشم. ما باید ساختار دولتی خودمان را تغییر دهیم. در بازی با صنعت نفت هم ما ۳ بر یک از حریف پیش بودیم، اما فوتبال همین است و این اتفاق می افتد.

مراقبت از ذهن هواداران بسیار مهم است

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی ادامه داد: مردم هم خیلی دنبال ریز مسائل نیستند و بیشتر به نتیجه ها نگاه می کنند. این برای تیمی مثل تراکتورسازی قانع کننده نیست. فوتبال طبیعتی برای خود دارد و صبوری می طلبد که این صبر هم از باشگاه شروع می شود تا به هواداران برسد. برای اینکه به این صبوری هم برسیم باید به یک نقطه تفاهم مشترک بین خودمان برسیم. من مدیر پروازی نیستم و از روزی که به این باشگاه آمدم در شهر تبریز هستم و ساعت ۹ به باشگاه می آیم و برخی روزها هم تا ساعت ۱۲ شب کار می کنم.کارهای زیادی داریم که باید انجام شود. هر زمان پشت در اتاق من خلوت شد، من می توانم به عنوان یک مدیر ستادی بنشینم و به مسئولان زیر دستم بگویم چه کاری انجام دهند. اگر این اتفاق نیفتد و هیئت مدیره در یک بازه زمانی مشخص به خواسته خود نرسد، حق دارد که همه را تغییر دهد. این فرهنگ ساختار خصوصی است. در مقابل تغییرات ذهن خیلی از هواداران و مدیران آماده نیست. یکی از بحث های مدیریت خصوصی سبک بال بودن است و به سرعت تغییرات انجام می شود، اما مراقبت از ذهن هواداران هم بسیار مهم است، چون مهم ترین رکن باشگاه هستند. ما وقتی سکوت می کنیم احساس می کنیم در حوزه التهاب هستیم و به اولین چیزی که فکر می کنیم این است که تیم ضربه نخورد. حتی به این فکر می کنیم که این مسائل تبدیل به یک شوک به تیم شود. به همین خاطر است که به خودمان اجازه نمی دهیم، بی حرمتی شود و ذهن مخاطب مان  خالی بماند.

تهدیدهای مالی را که آزاردهنده تر بود از سر گذراندیم

اسدی با اشاره به مشکلات تراکتورسازی در زمینه پرونده بدهی های باشگاه به بازیکنان و مربیان سابق این تیم گفت: در حوزه های مختلف نقص هایی وجود دارد و این طبیعی است. تعداد بسیار زیادی از بازیکنانی که از قبل خریداری شده و طلب شان مانده است، در مراحل انضباطی به وضعیت آنها چه در ایران و چه در خارج از کشور که تهدید آمیزتر بود، رسیدگی شد. ما این تهدیدها را به خصوص آنهایی که آزاردهنده تر بود از سر گذراندیم. البته این تهدیدها همواره وجود داشته، چون فوتبال ما با این مسائل آمیخته است. شما هم با این مسائل زیاد درگیر نشوید، چون طبق ساختار ما و چیزی که مالک و هیئت مدیره خواسته اند، این فصل هم قبل از نیم فصل و هم تا پیش از پایان فصل که آخرین بازی مان را انجام دهیم، باید در خصوص این مسائل کاری کرده باشیم.

باید قبل از نیم فصل لیست بازیکنانمان را بررسی کنیم

وی افزود: اینکه چه کار کنیم که نیم فصل تمام نشده، لیست تمام بازیکنان ما با نوع تفکر سرمربی مان که طبق تاکتیک های مختلف انتخاب کرده، بررسی کرده باشیم. این ساختار، یعنی کسی باشد که خارج از این حالتی که اکنون بازیکنان را معرفی می کنند، بازیکنان را معرفی کند تا بتوانیم به درستی بازیکنان را بررسی کنیم. بازهم تأکید می کنم، خارج از سیستمی که اکنون افراد را معرفی می کنند و من بلد نیستم اسم اینها چیست و چه کار می کنند! اگر این موضوع باشد و بازیکن با شاخص های فنی انتخاب شود، مربی رفتار مدیریتی و رفتار پرشورها را بداند و روز اول به بازیکن بگوید وظیفه شما این است، همه چیز مشخص می شود. اگر تکلیف بازیکن نسبت به آیین نامه انضباطی باشگاه و کارش مشخص باشد، آن زمان شما می توانید بگویید همه چیز سر جای خودش است. آن زمان اگر شما کارتان را به درستی انجام ندادید، یعنی ناتوان هستید. آن زمان دیگر کسی با توصیه به تیم نمی آید و شایسته ها وارد تیم می شوند و آن زمان تیم شما حتماً قهرمان است. این هم فرق ساختار تیم خصوصی و دولتی است. باید در بحران صبور بود و مراقب آبرو، حیثیت و مال مجمع (مجمع ما پرشورها هستند) و مالک باشگاه بود. این حرف ها هم برای ماندن نیست، چون در بخش خصوصی ماندن با عمل اتفاق می افتد.

مقایسه تراکتورسازی با استیل آذین؛ قیاس مع الفارق است

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در خصوص اینکه این باشگاه را با استیل آذین مقایسه می کنند، گفت: استیل آذین؟! قیاس مع الفارق. یک سؤالی است که باید تک کلمه ای جواب داد. بگویند آزادی؛ می گویم پرنده. استیل آذین؛ قیاس مع الفارق. صحبت بیشتری نمی کنم، چون توضیح کامل است. ما باید کار انجام بدهیم. ما برای اینکه از بودن به شدن برسیم، باید کار کنیم و اگر کار نکنیم، نمی شود. برای همین می گویم قیاس مع الفارق. اگر کار کنیم، همه چیز شدنی است.

خو گرفتن با فضای ذهنی توشاک سخت بود

اسدی در خصوص ماجرای جدایی جان توشاک از تراکتورسازی،گفت: محورهای متفاوتی وجود دارد که یک قسمت سلیقه ما و یک قسمت سلیقه توشاک بود. توشاک یک آدم بسیار با شخصیت و یک مربی بسیار با دانش بود. خو گرفتن با فضای ذهنی و روحی روانی او یک مقدار سخت بود، چون با فضای ما جور نبود. شاخص پرشورها این است که از مربی که زیادی جنب و جوش داشته باشد و شلوغ کند، خوششان می آید. خب برخی این طور نیستند و برخی معلم ها این گونه رفتار نمی کنند. آقای پرویز دهداری که من شاگردش بودم، منصور امیرآصفی، امیر حاج رضایی و خیلی ها این طور بودند. شاید برخی شاگردان شان مثل من این طور تربیت نشد، اما هستند مربیانی که کنار زمین نمی آیند. مشکلی هم باشد بین دو نیمه برطرف می کنند. اگر مشکل برطرف شود که بهتر و اگر نه هزینه آن برای مربی است. آقای توشاک هم این هزینه را پذیرفت و با توجه به اینکه ماندن در این فضا یک مقدار سخت بود، خواستند رابطه کاری ما قطع شود و ما هم قبول کردیم.

در خصوص کانون هواداران باید نگاه مان را عوض کنیم

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در مورد کانون هوداران این باشگاه و نوع فعالیت آنها، گفت: در خصوص بحث کانون هواداران باید یک مقدار نگاه مان را عوض کنیم. کانون هواداران یعنی چه؟ این بخش بالاخره چیزی یا الگویی است که باید از جایی بیاوریم. ما این موضوع را باید درست کنیم و نباید در تاریخ بمانیم. آیا کانون هواداران، لیدر و… خوب است؟ آنها را حفظ کنیم؟ رابطه ما با پرشورها چطور باشد؟ ما با این عزیزان پیش از این جلسه گذاشتیم و نقطه مشترک ما با لیدرها، کانون هواداران و همه کسانی که می خواهند به پرشورها کمک کنند، منافع باشگاه است. اینکه تیم نتیجه بگیرد، اما ما باید برای خودمان کار کنیم؟ نه، باید برای منافع باشگاه و نتیجه گیری تیم کار کنیم. این موضوع هم چند بخش است. سطح آگاهی برخی پرشورها به جایی رسیده است که می دانند چطور خوشحال شوند، چطور ناراحت، چطور اعتراض کنند و چه رفتاری داشته باشند. اینکه چگونه خط قرمز را رد نکنند تا به آرامش بازیکن شان لطمه ای وارد نشود.

وی افزود: غرور خودش یک چاه است. چند برد بیاوریم؟ غرور؟ سطح توقع باید منطقی باشد. شاید یک مقدار هم بالاتر، چون احساس از منطق عبور می کند. درباره ارتباط با هواداران یک مدل در دنیا وجود دارد و این گونه است. ما با کار فرهنگی انجام دهیم که یک بخشی از آن دست ماست. این همه ساختار فرهنگی در کشور وجود دارد و کل ساختارهای فرهنگی وارد ورزشگاه می شود، اما باید یک کنترلی روی آنها باشد. پرشورهای ما این سطح شعور را دارند که آن را کنترل کنند. این روش به خودشان مربوط است.

برای رسیدن به موفقیت باید منیت ها را کنار بگذاریم

وی با اشاره به این موضوع که برای رسیدن به موفقیت باید کار گروهی انجام شود تاکید کرد: مهم ترین عنصر ما در باشگاه، موفقیت بچه ها و برد تیم است که برای این موفقیت باید منیت ها را کنار بگذاریم. تا زمانی که فضای مجازی به این شکل است، مدیریت ها، بازیکن ها، مربی ها و…های دیگر را می خواهد تحت کنترل خودش داشته باشد. این موضوع باید مدیریت شود. مخالف این مسائل هستید؟ دوست شان دارید؟ به تصمیم شان احترام می گذارید؟ ما دست شان را هم می بوسیم، اما چه کسی اینها را انتخاب می کند؟ من درباره آنها توضیح می دهم و به مسائل شان وارد می شوم؟ نهادهایی که مسئول امنیت و آرامش جامعه را به عهده دارند، نهادهایی هستند که من می گویم آنها هم مسئولیت دارند. آنها هم به دنبال آرامش و خوشحالی مردم هستند و هدفی جز این ندارند. باید حدود رعایت شود، اما وقتی حدود رعایت نمی شود و این فضای مجازی که فیلتر نشده خبرها را می گذارد، خیلی ها آن را باور می کنند و برای مردمی هم که حافظه تاریخی خوبی ندارند، باعث حساسیت می شود. خروجی این مسئله تا به اینجا این بوده است که ما پنج شش جلسه با آنها (کانون هواداران) گذاشته یم، اما هنوز کار داریم، چون تغییر دادن نوع نگاه سخت است.

مسئولان را مقابل مردم قرار ندهید

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در واکنش به سؤال انتقادی یکی از خبرنگاران که پس از اشاره به رفتن جان توشاک مطرح کرده بود، اظهار داشت: اینکه شما با این موارد مسئولان را مقابل مردم بگذارید، درست است؟ می گویند توشاک رفت و من یک سؤال از شما دارم. به نظر من شما به عنوان خبرنگار وظیفه داشتید از من دوباره بپرسید و بگویید که با پاسخ من قانع نشدید، نه اینکه بخواهید مسئولان را مقابل مردم بگذارید.

اگر با مردم سر و کار ندارم چطور برای دانشجوها المپیاد برگزار می کنم؟

اسدی در واکنش  صحبت های خبرنگاری که انتقاد های نسبت به شیوه مدیریتی اسدی داشت خاطرنشان کرد: درباره سابقه مدیریتی ام نگفتم مدیر سازمان فوتبال راه آهن بودم؟ آیا من سابقه مدیریتی در بخش سلامت، بهداشت و درمان را ندارم؟ اگر من با مردم سر و کار ندارم، چطور هر سال برای دانشجوها المپیاد برگزار می کنم؟ من با مردم سر و کار ندارم؟ من دبیر کل فدراسیون فوتبال بودم که چالش های مختلفی داشتیم.

تغییر مربی برای ضرر نکردن مالک است

وی  با اشاره دوباره به جدایی توشاک افزود: خیلی راحت بگویم، تغییر مربی برای این است که تیم به ارنج اصلی برسد، چون مالک هم نمی خواهد ضرر کند، آیا این تغییرات حق مالک است یا خیر؟ شما مطمئن باشید وقتی این تصمیم را می گیرند به تبعات آن هم فکر می کنند، چون اینجا دولتی نیست که هر اتفاقی بیفتد. من یک سوال می کنم، ما الان یک کمیته خاص می خواهیم تشکیل دهیم، اولین چیز این است که از گروه خودمان استفاده کنیم. ما چند نفر را اینجا داریم که بتوانند بنشینند و نظر بدهند. پس ما باید بگردیم و تغییرات را ایجاد و ارنج را پیدا کنیم. می خواهم بگویم همیشه تغییرات بد نیست و منطق آن هم رسیدن به ترکیب اصلی است. مثلاً یک نفر را انتخاب می کنیم و می گوییم رزومه او خوب است، اما نمی تواند کار کند. این موضوع را کی می فهمید؟ وقتی با او کار کنید. شما یک نفر را انتخاب می کنید، اما آیا همه چیز را در زرومه او نوشته شده است؟ کسانی که تصمیم می گیرند، وسط راه متوجه می شوند این مربی شاخصه ها را ندارد، با او مدار می کنند اما آخر می فهمند همه چیز خوب است، اما این مربی شش دانگ و آن چیزی که می خواهیم نیست. این تغییرات جزو حقوق مدیران باشد، چون تمام این فعالیت برای خوشحالی مردم و رسانه هاست. بازهم اینجا بخش خصوصی است که از آبرو و اعتبار خودش دفاع می کند و فکر می کنم بیشتر از همه حق دارد تصمیم بگیرد.

زنوزی بار سنگینی از روی دوش دولت برداشت

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی ادامه داد: آقای زنوزی کار بسیار بزرگی کرده و یک بار سنگین را از دوش دولت برداشته است. در تمام دنیا زیرساخت برای دولت است، اما هزینه را بخش خصوصی انجام می دهد. یک ایراد که در ایران کسی به سمت سرمایه گذاری در فوتبال نمی رود، برای همین مسئله است. در فوتبال ۷۰ درصد درآمد از حق پخش تلویزیونی است، اما در ایران این موضوع رعایت نمی شود. یک مسئله دیگر کپی رایت است. مثلاً ما یک برند هستیم، اما نمی توانیم از حقوق مان استفاده کنیم.

با توشاک تفاهم کردیم و رفت

اسدی  در واکنش به این موضوع که توشاک اخراج شده است، گفت: نه اخراج نشد، تفاهم کردیم و او رفت. مثلاً من با خانمم تفاهم کردم و ازدواج کردیم، الان هم تفاهم کردیم و توشاک رفت. هولداران عزیر دل من هستند، اما بحث مدیریتی چیز دیگری است. آیا هواداران در مورد مسائل مدیریتی تصمیم می گیرند؟ شما تصمیم تان را در مورد باشگاه گرفتید و قضاوت هم کردید. حالا ما باید بحث کنیم. شما می نویسید اخراج، ما می گویم تفاهم، اما شما می گویید باشگاه دروغ می گوید. این دیگر تفاهم بین من و شما خبرنگاران نیست. شما کار خبرنگاری را انجام می دهید و من هم کار مدیریت را. این دیگر تفاهم و نقطه مشترک نیست.

برخی می خواهند نام هایی را به عنوان سرمربی مطرح کنند

وی درباره انتخاب سرمربی جدید تاکید کرد: فضایی وجود دارد که برخی ها می خواهند نام هایی را مطرح کنند. حالا اینکه ما چقدر درگیر این نام ها باشیم یک بحث دیگر است. بهتر است اجازه دهید کسی که دارد کارش را می کند این کار را به خوبی انجام دهد.

سلیقه زنوزی این است باشگاه از بلیت فروشی در آمد نداشته باشد

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به بحث درآمدزایی باشگاه تراکتورسازی عنوان کرد: در بحث درآمدزایی و ساختار اقتصادی ما دو رویکرد داریم. یکی ساختار اقتصادی در ورزش و دیگری ساختار اقتصادی غیرورزشی. در ورزش توضیح دادیم که مهمترین منابع درآمد باشگاه از طریق کپی رایت، فروش بلیت، تبلیغات محیطی و درآمدزایی از لیگ است که هم اینها فاکتورهای خودش را دارد. در این بین ما کپی رایت را که نداریم و در بحث بلیت فروشی نیز سلیقه زنوزی  این است که باشگاه هیچ هزینه ای برای خودش نگیرد و باشگاه از بلیت فروشی به هیچ وجه یک ریال هم درآمد زایی نداشته باشد. الان سازمان هایی که برای برگزاری مسابقات موظف هستند مانند هیئت فوتبال از این راه درآمد دارند.

هدف ما قهرمانی است

وی درباره اینکه تراکتورسازی در این فصل به دنبال چه هدفی خواهد بود؟ گفت: هدف ما قهرمانی است و این موضوع ابتدای فصل میان فصل یا انتهای فصل ندارد. می دانید چرا چون پرشورها(هواداران تراکتورسازی) قهرمانی می خواهند. حالا در این راه ممکن است بازیکنی به ساختار تیم نخورد. در این صورت ساختار باید در خدمت نتیجه باشد چون نتیجه گیری مهم است.

نام روبرتو کارلوس و ۵۰ نفر دیگر مطرح شد

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی درباره اینکه شنیده می شد روبرتو کارلوس قرار است هدایت تراکتورسازی را برعهده بگیرد، عنوان کرد: در نام هایی که منتشر شده اسم روبرتو کارلوس و ۵۰ نفر دیگر هم قرار دارد. نمی شود که هر اسمی که به زبان می آید برویم و با او مذاکره کنیم. در این صورت هزینه های مان بالا نمی رود؟ من ترجیح می دهم در این وضعیت فضا را ملتهب نکنیم. شاید ۱۰۰ نفر بخواهند کاندیدای سرمربیگری تراکتورسازی شوند. شما این طور فکر نکنید که در ذهن من و زنوزی این است که می خواهیم در تیم تغییرات ایجاد کنیم.

زمانی سلیقه شخصی خود را اعمال کنید که برای باشگاه هزینه کردید!

اسدی در ادامه در واکنش به جمله خبرنگاری درباره بالا رفتن هزینه های باشگاه گفت: اگر شما برای باشگاه تراکتورسازی هزینه کردید آن وقت سلیقه شخصی تان را در باشگاه اعمال کنید، چون تاکنون برای باشگاه هزینه نکرده اید، این طور حرف می زنید. بهتر است دل تان برای زنوزی نسوزد، چون او خودش منابع مالی اش را مدیریت می کند. ما فقط در نهایت کارشناسی می کنیم و تصمیم نهایی را هیئت مدیره می گیرد.

وی یادآور شد: زمانی من مدیر تیم امید در بازی های آسیایی بودم. در آن زمان مصاحبه ها و مسئولیتم سنگین تر بود. باید بگویم که ساختار هماهنگ می تواند خیال یک مدیر را راحت کند. اگر هماهنگی لازم در باشگاه باشد می تواند آرامش ایجاد کند. اگر ما ببازیم، اما هماهنگ شویم باز هم احتمال قهرمانی مان وجود دارد. اینکه پیروز شویم، اما هماهنگ نباشیم احتمال قهرمانی مان کمتر است. کاری که من می خواهم بکنم همین است و نمی خواهم در بحث فنی دخالت کنم. می خواهم ساختاری هماهنگ باشم که به بردهای پیوسته دست پیدا می کند.

مهم رسیدن به پیروزی است

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی افزود: درست است که برای انتخاب سرمربی جدید تأخیری به وجود آمده من این انتقاد را قبول دارم و یک نمره منفی به خودم می دهم، اما برای من در این وضعیت مهم بردن است. تمام انتقادها را حاضرم بپذیرم، اما ما هفته گذشته با تیمی بازی کردیم که پنج برد پی درپی داشت. ما توانستیم این تیم را متوقف کنیم تا در صدر جدول بالاتر نرود. برای من مهم این است که در این مقطع پیروز شویم، اما در بازی آخر به تساوی دست پیدا کردیم. باز هم نگران هستیم، اما روند ما، روند خوبی است. زمانی ممکن است طبق تئوری خودمان حتی اگر لازم باشد تغییراتی ایجاد کنیم، حتی اگر این تغییر برای خود من باشد تا به صدا درآمدن سوت آخرین بازی مان و تا زمانی که ما قهرمان نشده باشیم هیچ کس نمی تواند بگوید که ما کارمان را خوب انجام داده ایم.

اسدی ادامه داد:  به عنوان مدیری که در جریان هستم، انگیزه های توسعه را خواهیم داشت. به خاطر اینکه اگر شما بخواهید یک خدمت اجتماعی در حوزه ورزش در جامعه انجام دهید نمی تواند محدود به یک بخش خاص باشد. لازمه اش این است که ما در قدم اول یک قدم موفق برداریم و انگیزه ها ایجاد شود و در این بین شرایط روحی و روانی جامعه هم مهم است. در مورد فوتبال پایه، ما یک راه حل پیدا کردیم چون از یک فرآیند مدیریتی خاص آمدیم. ما باید منابع مالی مان را تا جایی که می دانیم با اولویت خرج کنیم اما در بلندمدت من به شما می گویم که بیشترین سرمایه گذاری در بحث آکادمی و تیم امید و پایه ها است.

کاپیتان های تیم ملی به شدت مسئولیت پذیر هستند

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی افزود: تراکتورسازی تیمی است که ظرفیت قهرمانی دارد. یک بحثی وجود دارد و آن هم این است که ما ۳ کاپیتان خوب و اخلاق مدار تیم ملی را داریم که چند سلیقه و چند حرف درباره  آنها  وجود دارد.  هیچ کس در نوع فوتبال و تاکتیک پذیری و تکنیک شان، آمادگی شان برای دیدارهای بزرگ شک ندارد. اینها دیروز و پریروز که نیامدند و بازیکنان بزرگی هستند. الان ما در فاز تغییر هستیم، این بازیکنان با بازی کردن به نقطه آمادگی می رسند. به شدت آدم های مسئولیت پذیر و حرفه ای هستند و به مردم علاقه دارند و به شدت از حرف های خودشان هم دفاع می کنند پس ما هم باید به شدت از آنها حمایت کنیم. با داشتن این بازیکنان قهرمانی را در دست می گیریم و بازیکنان جوان و مکملی که در کنار اینها حرکت می کنند، این چشم انداز را برای ما تعبیه کرده است. این مهمترین کاری است که آقای زنوزی انجام داده و ما برای آن احترام قائل هستیم.

توشاک به صورت کلامی ابراز ناراحتی کرد و حتما باید می رفت

اسدی در توضیح دوباره درباره توشاک تاکید کرد: بحث تفاهمی که ما با آقای توشاک داشتیم تفاهم کلامی بود. یعنی به صورت کلامی ایشان یک ابراز ناراحتی کرده بود و حتما باید از ایران می رفتند در ترکیه و در آنجا در یک فضای باز صحبت کنند. خواستیم خیلی آرام این موضوع حل شود و این موضوع خیلی برای مردم حساس شد. ارتباط مان با فدراسیون بسیار ارتباط صمیمی است، آقایان تاج و کفاشیان از دوستان مان هستند و آقای بهاروند که از ۲۰ سال پیش می شناسیم. سایت رسمی باشگاه  در مورد انتشار اخبار با شما ارتباط دارد.  یک نکته ای هم است اخبار از خیلی جاها پخش می شود ولی ما تا مطمئن نباشیم خبر را منتشر نمی کنیم.

با ایرانسل اختلاف داریم

اسدی درباره تابلوهای تبلیغاتی ایرانسل با نام تراکتورسازی و ارسال پیامک به هواداران گفت: ما با ایرانسل در اختلاف هستیم و مسئول حقوقی ما آقای گودرزی پیگیر این موضوع است.

 برنامه ریزی خاصی برای انتخاب تقوی به جای توشاک نبوده است

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی ادامه داد: برنامه ریزی خاصی نبوده که تقوی به جای توشاک سرمربی تیم انتخاب شود و توشاک خودش شخصاً تقوی را تایید کرده بود و حضور تقوی برای جایگزینی ایشان نبود و چنین اخباری شایعه بود.

انتهای پیام/س