برنج‎های کشف شده در تبریز در فروشگاه‎ها توزیع می‎شود
برنج‎های کشف شده در تبریز در فروشگاه‎ها توزیع می‎شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: برنج های احتکاری کشف شده در یکی از انبارهای تبریز، در فروشگاه های عامل توزیع می شود.

به گزارش عصرتبریز، سیداحد یوزباشی افزود: چند ماه گذشته در یکی از انبارهای تبریز ۵ هزار تن برنج از نوع هندی به ظن احتکار کشف و ضبط شده بود که حکم این پرونده پس از طی روند اداری و قضایی در شعبه تجدید نظر تعزیزات حکومتی استان قطعی شد.

وی اظهار داشت: ارزش اولیه این برنج ها ۳۰۲ میلیارد ریال بود که علاوه بر ضبط آن ها صاحب آن ها به میزان ۱۰ درصد از ارزش اولیه کالای احتکار شده جمعا ۳۰ میلیارد ریال جریمه شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: دستور عرضه و توزیع این میزان برنج احتکار شده در شبکه صادر شده است که با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت در فروشگاه های عامل به قیمت مصوب توزیع می شود.

یوزباشی ادامه داد: تعزیرات حکومتی با محتکران به شدت برخورد می کند و کالاهای کشف شده از انبارها ضبط و در مراکزی که برای توزیع این کالاها در نظر گرفته شده است عرضه می شود.

از اول امسال ۲۲ فقره پرونده در خصوص احتکار برنج و حبوبات به ارزش حدود ۶ هزار میلیارد ریال در آذربایجان شرقی کشف و ضبط شده است.

انتهای پیام/