عاملان حمله تروریستی اهواز باید منتظر پاسخ سخت نیروهای نظامی ایران باشند/ در قاموس ملتِ عاشورایی ایران تسلیم واژه‌ای بی‌معناست
عاملان حمله تروریستی اهواز باید منتظر پاسخ سخت نیروهای نظامی ایران باشند/ در قاموس ملتِ عاشورایی ایران تسلیم واژه‌ای بی‌معناست

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی با اشاره به حادثه تروریستی در اهواز گفت: هم آمریکا و هم صهیونیست‌ها و هم اعراب مرتجع منطقه باید بدانند که در قاموس ملتِ عاشورایی ایران تسلیم واژه‌ای بی‌معناست.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز با اشاره به اجلاس سالانه سازمان ملل، اظهارکرد: نکات برجسته‌ای حین سخنرانی ترامپ اتفاق افتاد بطوریکه سخنرانی وی به‌قدری حقارت‌آمیز بود که موجبات خنده تمامی حضار و رهبران کشورها را فراهم کرد.

وی افزود: همین آقای ترامپ در سال ۲۰۱۴ خطاب به اوباما رئیس‌جمهور پیشین آمریکا گفته بود که ما رئیس‌جمهوری نیاز داریم که هنگام صحبت موجب خنده دیگران نشود و الحمدالله همین اتفاق برای خود وی رخ داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ضمن تقدیر و تشکر از سخنان منطقی و سنجیده رئیس‌جهور روحانی درصحن سازمان ملل، تصریح کرد: سخنان رئیس‌جمهور کشورمان به پشتوانه مردم، نیروهای مسلح و اقتدار ملی بود و موضع نظام را به نحو شایسته مطرح کرد.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور در سخنانش طی ۱۵ دقیقه ضمن ارائه‌ی تصویری شفاف، مشروح، قاطع، منطقی و استوار از ایران، چهره‌ی غیرقابل اعتماد و بدعهدی طرف مقابل را بخوبی افشا نمود.

خطیب جمعه تبریز عنوان کرد: از سخنان قاطع و سنجیده رئیس‌جمهور تشکر می‌کنیم اما امیدواریم همانگونه که آقای روحانی توانست سخن حق و منطق جمهوری اسلامی را به درستی از تریبون سازمان ملل مطرح کند، در محیط داخلی و سیاست‌های اقتصادی نیز دولت را با اقدامات مناسب مدیریت کند تا بذل آرامش و امید در طبقات مختلف جامعه ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه مردم از اوضاع اقتصادی نامناسب، بازار ارز، مساله گرانی و … ناراضی‌اند، بیان کرد: همانگونه که سخنان با صلابت  رئیس‌جمهور در سازمان ملل مورد استقبال همه قرار گرفت باید مدیریت در داخل کشور به‌گونه‌ای باشد تا مشکلات اقتصادی به نحو احسن و سریعاً حل و مرتفع شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بررسی دو لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مردم، یادآور شد: هفته گذشته سه‌شنبه با اینکه در دستور کار نبود، با تشخیص هیات رئیسه مجلس لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در دستور کار بررسی قرار گرفت؛ به بهانه‌ی بررسی این دو لایحه در مجلس، نمایندگان باید عنایت داشته باشند که معاهدات بی‌المللی را چند قدرت بزرگ برای منافع خودشان پخت‌وپز می‌کنند.

آل‌هاشم ادامه داد: طبق فرموده مقام معظم رهبری نباید به‌دنبال چیزهایی برویم که نمی‌دانیم ته آن چیست و یا موردی را که می‌دانیم مشکلاتی دارد بخاطر جنبه‌های مثبت موجود، قبول کنیم؛ این‌ها مسائلی‌ست که نمایندگان مجلس باید توجه داشته باشند.

امام جمعه تبریز در ادامه خطبه‌ها، حادثه تروریستی هفته گذشته و حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز را مورد اشاره قرار داد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره کردند می‌توانیم در چهار نکته این حمله تروریستی را تحلیل کنیم؛ نخست اینکه این حمله نشان داد در مسیری که حرکت می‌کنیم همان راه پیشرفت و تعالی‌ست بطوریکه دشمنانی نیز داریم و باید مواظب دشمنان باشیم.

وی اضافه کرد: دومین مورد این است که حمله‌ای که انجام شد یک کار بزدلانه بود چراکه با مسلسل عده‌ای بی‌سلاح را مورد حمله قرار دادند در نتیجه این کار شجاعانه‌ای نبود.

آل‌هاشم در تشریح نکته سوم، اظهارداشت: این عملیات کار همان کسانی است که هر جا در سوریه و عراق گیر افتاده‌اند آمریکایی‌ها می‌روند و آن‌ها را نجات می‌دهند؛ همان‌هایی که دست‌شان در جیب عربستان سعودی و امارات است.

وی با بیان اینکه هیچ ملتی همچون ملت ایران نیست که در این سطح قربانی تروریسم باشد، تصریح کرد: تروریست‌های کوردل در مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز ۲۵ نفر را به شهادت رساندند و هدف آن‌ها از چنین اقداماتی القای حسِ نا امیدی در میان مردم است چراکه به‌خوبی می‌دانند که پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی همین مردم است و به تبع آن زندگی و افکار مردم را مورد هدف قرار داده‌اند.

آل‌هاشم گفت: مواضع کشورها پس از این حمله نیز بخوبی نشان می‌دهد این حرکات رذیلانه از کجا آب می‌خورد البته عاملان این حمله باید منتظر پاسخ سخت نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران باشند

وی افزود: هم آمریکا و هم صهیونیست‌ها و هم اعراب مرتجع منطقه باید بدانند که در قاموس ملتِ عاشورایی ایران تسلیم واژه‌ای بی‌معناست و این اقدامات غیر انسانی و به‌دور از عقل و منطق نتیجه‌ای جز رسوایی برای خودشان نخواهد داشت.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: رسیدگی به جنایت عوامل و مسببان این حادثه و حتی سهل‌انگاری‌های موجود از مطالبات عموم مردم ایران است.

انتهای پیام/م