پرسه معتادان متجاهر در اطراف مدارس/ سن مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان به ۱۳ سال رسیده است
پرسه معتادان متجاهر در اطراف مدارس/ سن مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان به ۱۳ سال رسیده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به پرسه معتادان متجاهر در اطراف مدارس هشدار داد و گفت: بخش عمده خرید و فروش مواد مخدر توسط این افراد انجام می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی نسبت به خرید و فروش مواد مخدر و پرسه معتادان متجاهر اطراف مدارس هشدار داد و گفت: معتادان متجاهر بعد از جمع‌آوری به مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده ۱۶ و مراکز اقامتی و کمپ‌های درمان تحویل داده شده و خدمات درمانی، تربیتی، آموزشی و بهداشتی به آنها ارائه می‌شود.

برای جمع‌آوری معتادان متجاهر دستگاه‌ها باید همکاری هماهنگی را با هم داشته باشند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای جمع‌آوری معتادان متجاهر، دستگاه‌ها باید همکاری هماهنگی را با هم داشته باشند، افزود: جمع‌آوری معتادان باید به گونه‌ای انجام شود که دیگر شاهد حضور آنها در خیابان‌ها و اطراف مدارس نباشیم زیرا بخش زیادی از خرید و فروش مواد مخدر توسط آنها انجام می‌شود.

معتادان متجاهر خطری جدی برای دانش آموزان به شمار می روند

سعیدی با یادآوری اینکه معتادان متجاهر خطری جدی برای دانش آموزان به شمار می‌روند، ادامه داد: نه تنها اطراف تمامی مدارس کشور بلکه سطح شهرها باید از وجود معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر پاکسازی شود؛ البته نیاز است نیروی انتظامی نظارت‌ها را تشدید کند.

نبود مراکز ویژه درمان نوجوانان معتاد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از نبود مراکز ویژه درمان نوجوانان معتاد، گفت: آموزش های پیشگیرانه برای جلوگیری از اعتیاد دانش آموزان باید مورد توجه قرار گیرد؛ بی شک خانواده‌ها در تربیت و هدایت نوجوانان نقش بسیار حائز اهمیتی دارند.

 سن مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان به ۱۳ سال رسیده/ مغفول ماندن آموزش های پیشگیرانه در مدارس

وی با انتقاد از اینکه سن مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان به ۱۳ سال رسیده است، یادآور شد: متاسفانه آموزش‌های پیشگیرانه در مدارس مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به گونه‌ای این امر مغفول مانده است این در حالی است که بی‌توجهی نسبت به این مهم خطر کاهش سن اعتیاد را بیش از پیش فراهم می‌کند.

لزوم بازنگری در سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم بازنگری در سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: با توجه به موفق نبودن این سیاست‌ها نیاز است یک بار برای همیشه در آنها بازنگری شده و به فکر اتخاذ تدابیر ویژه و راهکارهای اصولی باشیم.

انتهای پیام/