پرونده‌ها در هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها انباشته شده است
پرونده‌ها در هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها انباشته شده است

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: پرونده‌ها در هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها انباشته شده و معتقدم باید با سرعت بیشتری این پرونده‌ها در این هیات بررسی شود.

به گزارش عصرتبریز، بیت الله عبداللهی در خصوص اهمیت جایگاه هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها، اظهار داشت: اهمیت عملکرد و جایگاه این هیات مشخص است و باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از عملکرد شوراهای اسلامی شهر و روستا حمایت می‌کنیم و کار را به دست شوراها می دهیم تا قانون اساسی اجرا شود، بیان کرد: دستور اسلام مبنی بر «و أَمْرُهُمْ شُورَی بَیْنَهُمْ» را باید از این شیوه نیز موضوع عمل خود قرار دهیم.

وی افزود: دولت و مجموعه کسانی که مسئولیت دارند به همراه هیات‌ مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها باید نظارت بیشتری بر عملکرد شوراها داشته باشند.

عبداللهی با بیان اینکه اگر شوراها رها شوند، این مجموعه عظیم دچار انحراف شده و شاهد تخلفات فراونی خواهیم بود، ادامه داد: ذهنیتی که مردم نسبت به شوراها، مشارکت مردمی در توسعه کشور هست و نباید اجازه دهیم که این ذهنیت مخدوش شود، زیرا در غیر اینصورت مردم به شوراها بدبین می‌شوند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرمانداری‌ها، استانداری‌ها و دستگاه‌های نظارتی باید بر عملکرد شوراها نظارت کنند، گفت: باید به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا آموزش ارائه شود تا این اعضا با احساس مسئولیت بیشتری حرکت کنند.

وی افزود: اتفاقاتی که در بابل یا برخی شهرهای دیگر رخ می‌دهد نمونه‌های دیگری هم دارد و حتی در دوره قبلی شوراها، در استان آذربایجان شرقی نیز برخی شوراها منحل شدند، اگر قانون اشکال دارد باید قانون اصلاح شود که البته اکنون موضوع اصلاح قانون شوراها مطرح است.

عضو ناظر مجلس در هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها با بیان اینکه اگر هم قانون شوراها اشکال ندارد، باید نظارت‌ها افزایش یابد و اعضای شورای شهر وظیفه خود را بیشتر بشناسند، بیان کرد: ارتباط هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها با دیوان عدالت اداری باید افزایش یابد، این ارتباط باید با سایر دستگاه های قضائی، دولتی و شوراها نیز بایستی تقویت شود.

عبداللهی گفت: تا آنجایی که می‌دانم، پرونده‌ها در هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها انباشته شده و معتقدم باید با سرعت بیشتری این پرونده‌ها در این هیات بررسی شود.

انتهای پیام/