نگاهی به مسیرهای سی‎وسومین دوره تور دوچرخه سواری آذربایجان
نگاهی به مسیرهای سی‎وسومین دوره تور دوچرخه سواری آذربایجان

سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری نیمه حرفه ای ایران (آذربایجان) با حضور ۸ تیم خارجی و ۵ تیم داخلی از هشتم مهرماه آغاز خواهد شد و رکابزنان در شش مرحله با یک دیگر رقابت خواهند داشت.

به گزارش عصرتبریز، تاکنون ۵ تیم داخلی به ترتیب تیم ملی جمهوری اسلامی ایران ، شهرداری تبریز، پیشگامان کویر یزد، تیم دی اف تی ایران، تیم گون آی تبریز و هشت تیم خارجی آلمان ،هلند،بلژیک، روسیه، آذربایجان، لیتوانی، چک و قزاقستان در این تور حضور خواهند داشت.

سی و سومین دوره توربین المللی ایران آذربایجان در شش مرحله به مسافت ۹۹۹/۷ کیلومتر در مسیر استانهای آذربایجان غربی ، اردبیل و آذربایجانشرقی برگزار خواهد شد. مرحله اول در مسیر تبریز به ارومیه به مسافت ۱۵۱ کیلومتر روز یکشنبه هشتم مهرماه نود وهفت برگزار خواهد شد که نسبت به مسیر های بعدی برای رکابزنان کار سختی نخواهد بود و تنها این مسیر کوهستانی نیست که تمام مراحل بعدی بسیار سطح بالایی دارند و مسیر های تمام کوهستانی خواهند بود.

مسیر تبریز – ارومیه به دلیل وجود دریاچه زیبای ارومیه زیبای خاصی هر ساله یکی از زیبا ترین مراحل تور بشمار می آید که امسال نیز یکی از زیبا ترین مراحل تور این مرحله می باشد. مرحله دوم در مسیر ارومیه به منطقه ازاد تجاری ارس به مسافت ۲۰۹٫۴ کیلومتر روز دوشنبه نهم مهرماه نود وهفت برگزار خواهد شد که این مسیر هم به دلیل زیبایی های طول مسیر و هم به دلیل شرایط کوهستانی مسیر برای رکابزنان روز بسیار خوبی را رقم خواهد زد این مسیر طولانی ترین مسیر سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری آذربایجان خواهد بود. مرحله سوم در مسیر منطقه ازاد تجاری ارس به تبریز به مسافت ۱۵۰ کیلومتر روز سه شنبه دهم مهرماه نود وهفت برگزار خواهد و رکابزنان با طی این مسافت دوباره به شهر تبریز خواهند رسید این مسیر هم یکی از مسیر های کوهستانی و سطح بالایی است و می توان گفت امسال تمام مسیر های تور دوچرخه سواری آذربایجان از تمامی لحاظ در شرایط بسیار بالایی خواهند بود که امیدواریم این تور در سال های آینده به طور حرفه ای برگزار شود.

مرحله چهارم این تور در مسیر تبریز به سرعین که به مسافت ۱۹۶ کیلومتر روز چهارشنبه یازده مهرماه نود وهفت برگزار خواهد شد که یکی از بهترین مسیرهای تور به حساب می آید. مرحله پنجم از سرعین به شهر تبریز به مسافت ۲۰۱ کیلومتر روز پنجشنبه دوازدهم مهرماه نود وهفت برگزار خواهد شد که یکی از بهترین و زیبا ترین مسیر های این تور به حساب می آید و با توجه به شرایط جغرافیایی این منطقه این مرحله از تور نیز به عنوان یکی از جذاب ترین مراحل تور می باشد. مرحله نهایی و ششم تورسی و سوم روز جمعه سیزده مهر ماه در تبریز مقابل لاله پارک به مسافت ۹۱ کیلومتر برگزار خواهدشد تا سی و سومین دوره تور هم به کارش پایان دهد.

تور بین المللی ایران (آذربایجان) هر ساله با رشد بسیار خوبی همراه بوده است و امسال نیز نسبت به سال های گذشته و دوره های قبل از تمامی لحاظ در سطح بسیار خوبی برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحییه سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان روز شنبه از ساعت ۱۷/۰۰ با حضور مسولین استانی و کشوری و در سالن آمفی تئاترهتل پارس برگزار خواهد شد و شروع مسابقات روز یکشنبه هشتم مهرماه از پارک ائل گلی به سمت شهر ارومیه خواهد بود.

انتهای پیام/س