کاهش شدید سن اعتیاد/ دسترسی آسان دانش آموزان به مواد مخدر در سوپرمارکت ها
کاهش شدید سن اعتیاد/ دسترسی آسان دانش آموزان به مواد مخدر در سوپرمارکت ها

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با هشدار نسبت به کاهش شدید سن اعتیاد، گفت: متاسفانه مواد مخدر در برخی سوپرمارکت‌ها به راحتی در اختیار نوجوانان و جوانان قرار می گیرد.

به گزارش عصرتبریز، سلمان خدادادی با تاکید بر لزوم مدیریت و کنترل خرید و فروش مواد مخدر اطراف مدارس، گفت: اقدامات مناسبی از سوی پلیس در جهت کنترل، مهار، برخورد و پیشگیری از مصرف مواد مخدردر حال انجام است که در این ارتباط سال گذشته نیز جلسات مشترک متعددی با محوریت پیشگیری از آلوده‌شدن دانش آموزان به اعتیاد در کمیسیون اجتماعی برگزار و در مورد تدابیر اتخاذ شده بحث و گفت وگو شد.

مجهز شدن اطراف مدارس به دوربین‌های مدار بسته برای جلوگیری از عرضه مواد مخدر

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، یکی از اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از خرید و فروش مواد مخدر را مجهز شدن اطراف مدارس به دوربین‌های مدار بسته دانست و افزود: بی شک این اقدام برای شناسایی عاملان خرید و فروش مواد مخدر بسیار موثر بوده البته حضور فعال پلیس نیز بسیار کارساز است.

عملکرد پلیس در پیشگیری از عرضه و خرید و فروش مواد مخدر اطراف مدارس قابل تقدیر است

وی با یادآوری اینکه عملکرد پلیس در پیشگیری از عرضه و خرید و فروش مواد مخدر اطراف مدارس قابل تقدیر است، ادامه داد: هر چند با انجام اقداماتی مانند مجهز کردن اطراف مدارس به دوربین مداربسته و استقرار پلیس می توان تا حدودی دسترسی آسان دانش‌آموزان به مواد مخدر را محدود کرد اما به طور قطع این اقدامات راهکار موثری برای رفع معضل اعتیاد دانش آموزان نیست زیرا اعتیاد معضلی چندوجهی است که عوامل زیادی در بروز آن نقش دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، دسترسی آسان به مواد مخدر را یکی از عوامل اعتیاد دانش آموزان دانست و گفت: در حال حاضر زمان دسترسی به مواد مخدر بسیار کاهش یافته به گونه ای که مواد مخدر در برخی سوپرمارکت ها به راحتی خرید و فروش و در دسترس و اختیار نوجوانان و جوانان قرار می گیرد.

معضل اعتیاد باید به صورت ریشه ای و با اتخاذ تدابیر دائمی، اصولی و راهکارهای موثر حل شود

خدادادی با تاکید بر اینکه معضل اعتیاد باید به صورت ریشه ای و با اتخاذ تدابیر دائمی، اصولی و راهکارهای موثر حل شود، تصریح کرد: مدرسه بهترین مکان و فضای آموزشی برای پیشگیری از اعتیاد است؛ آموزش پیشگیری از اعتیاد باید در مدارس مورد توجه جدی واقع شود؛آموزش های پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان در مدارس امری بسیار حائز اهمیت است که باید در دستور کار مسئولان آموزش و پرورش قرار گیرد البته ارائه آموزش ها و آسیب های ناشی از مواد مخدر به خانواده ها نیز ضروری است زیرا برخی از آنان آگاهی درست و مناسبی از مواد مخدر و اعتیاد ندارند و غفلت آنان زمینه اعتیاد فرزندانشان را فراهم می کند.

جامعه باید نسبت به معضل اعتیاد دانش آموزان حساس شود

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه جامعه باید نسبت به معضل اعتیاد دانش آموزان حساس شود، ادامه داد: آموزش‌ها برای پیشگیری از اعتیاد باید در تمامی مقاطع تحصیلی و به اشکال مختلف در دستور کار قرار گیرد و از سویی نهادهای فرهنگیباید با تولید برنامه‌های موثر فرهنگ‌سازی لازم را داشته باشند در این رابطه آموزش و پرورش باید با حساسیت بالا به این موضوع ورود کند.

اغلب دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد قرار دارند/ سن اعتیاد در حال کاهش شدید

وی با هشدار نسبت به اینکه اغلب دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد قرار دارند، تصریح کرد: متاسفانه سن اعتیاد نسبت به سال‌های گذشته در حال کاهش شدید بوده و این معضلی جدی است.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، نسبت به روی آوردن بانوان کشور به سمت مصرف مواد مخدر هشدار داد و گفت: نمی‌توان از کنار چنین امری به سادگی گذشت؛ در این رابطه می‌طلبد پلیس و مسئولان مبارزه با مواد مخدر گامی جدی برای کنترل توزیع مواد مخدر در کشور بردارند تا به راحتی و آسانی در اختیار دانش‌آموزان قرار نگیرد زیرا توزیع خرده فروشی مواد مخدر تهدیدی جدی برای دانش آموزان به شمار می‌رود.

انتهای پیام/