همکاری ۲۵۵ وکیل نیکوکار با کمیته امداد آذربایجان‎شرقی/ ارائه مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت این نهاد
همکاری ۲۵۵ وکیل نیکوکار با کمیته امداد آذربایجان‎شرقی/ ارائه مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت این نهاد

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: ۲۵۵ وکیل نیکوکار در شش ماهه نخست امسال ۳۱۹ مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی انجام دادند.

به گزارش عصرتبریز، محمد کلامی با اعلام اینکه ۲۵۵ وکیل نیکوکار با این نهاد همکاری می کنند، گفت: وکلای نیکوکار در شش ماهه نخست امسال ۳۱۹ مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت این نهاد انجام دادند.

وی ادامه داد: وکلای نیکوکار در یک روز از هفته برای انجام خدمت حقوقی به مددجویان در میز خدمت کمیته امداد استان حضور می یابند.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری از مجموع ۳۶۷ پرونده حقوقی مددجویان، ۲۷۰ پرونده حقوقی حل و فصل شده و ۹۷ پرونده نیز در محاکم قضایی در حال پیگیری و بررسی است.

کلامی با اشاره به اینکه ۳۱ میز خدمت حقوقی باهدف تسهیل ارائه خدمات حقوقی به مددجویان در این نهاد تشکیل‌شده است، عنوان کرد: میز خدمت حقوقی برای کمک به مددجویان در امور حقوقی و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجادشده و مشکلات حقوقی، عدم توانائی برای احقاق حق و پایمال شدن حقوق مددجویان تحت حمایت از دلایل تشکیل آن است.

وی با اعلام اینکه ۷۴۲ مورد خدمت حقوقی به مددجویان توسط وکلای نیکوکار و اداره حقوقی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی انجام شده است، گفت: در شش ماهه نخست امسال ۴۴ مورد پرونده حقوقی مددجویان تحت حمایت این نهاد به صدور رای در دادگاه و اجرای حکم منجر شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه در شش ماهه نخست امسال ۳۷۹ مشاوره حقوقی به مددجویان ارائه شده است، بیان کرد: از این تعداد ۳۱۹ مورد مشاوره حقوقی توسط وکلای نیکوکار و بقیه توسط اداره حقوقی کمیته امداد استان انجام شده است.

وی با یادآوری تفاهم نامه این نهاد با کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی، گفت: طبق این تفاهم نامه تنظیم هر نوع سند برای مددجویان در دفاتر اسناد رسمی با ۵۰ درصد تخفیف انجام می شود.

کلامی با اشاره به تفاهم‌نامه این نهاد با کانون وکلای دادگستری و سازمان بسیج حقوقدانان  استان آذربایجان شرقی به‌منظور بهره‌مندی مددجویان از خدمات حقوقی و مشاوره‌ای، افزود: طبق این تفاهم‌نامه‌ها ارائه مشاوره حقوقی در کلیه موضوعات حقوقی، جزائی و خانواده به مددجویان تحت حمایت این نهاد در یک روز از هفته و به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

انتهای پیام/