تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه فقط در حد تغییر تابلو و چاپ سربرگ هزینه دارد
تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه فقط در حد تغییر تابلو و چاپ سربرگ هزینه دارد

رییس کمیسیون مشترک طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه معتقد است هزینه این تبدیل برای کشور فقط در حد تغییر تابلو و چاپ سربرگ است.

به گزارش عصرتبریز، سلمان خدادادی با اشاره به ایراد شورای نگهبان در خصوص مصوبه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه گفت: شورای نگهبان به مصوبه مجلس در خصوص تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ایراد اصل ۷۵ گرفته اما در جلسه‌ای که کمیسیون مشترک به منظور رفع ایرادات با نمایندگان این شورا خواهد داشت، تناقض قانونی را حل خواهد کرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: شورای نگهبان با استناد به اصل ۷۵ قانون، این طرح را دارای بار مالی برای دولت و افزایش هزینه عمومی دانسته و اکنون باید مجلس به دنبال چاره‌ای برای جبران کاهش درآمد یا تأمین هزینه جدید باشد.

تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه بر اساس راهکار تشکیل وزارت ورزش و جوانان

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه همانطور که وزارت ورزش و جوانان از ادغام و تبدیل دو سازمان تشکیل شد، برای تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه هم راه چاره‌ای پیدا خواهد شد؛ درباره راهکار این مساله توضیح داد: باید از منابع داخلی سازمان استفاده شود؛ بدین معنا که از ردیف اعتبارات هزینه‌های جاری سالانه سازمان برای موضوعاتی همچون چاپ سربرگ یا تغییر تابلو استفاده شود.

خدادادی با تاکید بر اینکه هزینه تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه فقط در حد تغییر تابلو و چاپ سربرگ است، گفت: در طرح مجلس، یکی از معاونت‌ها حذف و به تبع آن تعداد نیروی انسانی کم می‌شود؛ حتی حق ندارند یک پرسنل هم اضافه کنند ضمن آنکه هزینه‌ها نیز زیاد نمی‌شود و در بودجه هم تغییری ایجاد نخواهد شد.

رییس کمیسیون مشترک طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه ادامه داد: تنها اشکالی که مصوبه مجلس داشت، ایراد اصل ۷۵ به دلیل پیش‌بینی نشدن هزینه تغییر سربرگ‌ها و تغییر تابلوی سازمان به وزارتخانه بود لذا با رفع ابهام شورای نگهبان، امسال یک وزارتخانه به ساختار کشور اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/