از زیدان و اریکسون تا چلسی و تراکتور +عکس
از زیدان و اریکسون تا چلسی و تراکتور +عکس

نشریه سان روای داستان جالبی در مورد چند چهره سرشناس بوده که حقیقت آنها هنوز مشخص نیست.

به گزارش عصرتبریز، پس از مطرح شدن شایعات بسیار در مورد برکناری ژوزه مورینیو از هدایت چلسی و انتخاب زین الدین زیدان به عنوان جانشین وی، آقای خاص سرانجام به این شایعات واکنش نشان داد. مورینیو در نشست خبری پیش از بازی با والنسیا در پاسخ به سوال یک خبرنگار در مورد شایعات یاد شده گفت:

«از آن دوستی که پشت‌سرت(اشاره به خبرنگار نشریه سان) نشسته باید این پرسش را بپرسی چون او بوده که این داستان را نوشته است»

و اما می رسیم به قسمت جذاب داستان! تا الان شاید از خودتان پرسیده باشید این مطلب چه ربطی می تواند به تراکتوری داشته باشد که در تیتر نامش آمده است؟! به شما خواهیم گفت اندکی صبور باشید! فعلا خبر زیر را که چند روز پیش منتشر شد را بخوانید:

« تراکتورسازی حالا می‌خواهد اریکسون ۷۰ساله را به تبریز منتقل کند تا سکان هدایت این تیم را به عهده گرفته و در ادامه‌ی فصل تراکتورسازی را به یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ ایران تبدیل کند. این تیم تبریزی در استادیوم یادگار امام که هشتاد هزار نفر ظرفیت دارد به میدان می‌رود. الکساندر نوری، مربی ایرانی- آلمانی که پیش از این در وردربرمن آلمان مربی‌گری می‌کرده هم از دیگر نامزدهایی است که برای تصدی پست سرمربی‌گری تراکتور اعلام شده بود اما او در نهایت به باشگاهی در بوندس لیگا B رفت».

این خبری است که چند روز پیش نشریه «سان» آن را منتشر کرد، همان نشریه ای که با داستان جانشینی زیزو به جای مو، فوتبال اروپا را تحت الشعاع قرار داد. واکنش مورینیو به این شایعه بسیار جالب بود و به نوعی کنایه ای بود به حاشیه ای که شاید چندان به واقعیت نزدیک نباشد. داستان جانشینی زیزو به جای مو شباهت زیادی به داستان حضور اریکسون در تراکتور دارد. راوی هر دو داستان «سان» بوده ولی تا کنون هیچ کدام به حقیقت نپیوسته اند. جالب اینجاست تراکتوری ها هنوز واکنش رسمی به خبر نشریه انگلیسی نداشته اند ولی مورینیو با صراحت با نام بردن از این نشریه توجه همگان را به آن جلب کرد.

به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که داستان سرایی برای رسیدن به اهدافی که شاید پشت پرده پر و پیمانی برای بعضی ها داشته باشد در کشوری که مدعی ابداع فوتبال مدرن است نیز وجود دارد؛ همان گونه که در فوتبال ایران شاهد آن هستیم! پس نبایستی هر خبری را جدی بگیریم. حتی اگر راوی آن یک منبع به اصطلاح معتبر بوده و محتویات خبر جذابیت داشته باشد.

انتهای پیام/س