انتظار فوتبال آذربایجان از باشگاه تراکتورسازی در قبال رای مضحک کمیته انضباطی
انتظار فوتبال آذربایجان از باشگاه تراکتورسازی در قبال رای مضحک کمیته انضباطی

هواداران تراکتورسازی متظر واکنش مناسب باشگاه به محرومیت عجیب کاپیتان شان هستند.

به گزارش عصرتبریز، محرومیت عجیب و غیر منتظره مسعود شجاعی از سوی کمیته انضباطی باعث شد تا هواداران تیم تراکتورسازی تبریز به شدت به این محرومیت معترض شوند. روز گذشته کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی و تراکتورسازی را به دلیل اهانت به داور در دیدار با صنعت نفت آبادان یک جلسه از همراهی تیمش محروم کرد. این در حالی است که رای پس از ۳ هفته از اتفاق یاد شده صادر شده و تخلف بازیکن تیم تراکتورسازی طبق آنچه که شواهد نشان می دهد به گونه ای نبوده که شامل چنین محرومیتی شود. در چنین شرایطی هواداران تیم تراکتورسازی و فوتبال آذربایجان در انتظار واکنش مناسب باشگاه تراکتوسازی به این اتفاق هستند.

در مقطعی که تیم تراکتورسازی آرام آرام در حال رسیدن به آنچه که استحقاق آن را در این فصل داشت قرار دارد این رای می تواند یک نوع شیطنت نیز به حساب بیاید. یکی از ابهامات بزرگ رای صادره که شجاعی نیز به آن اشاره کرده، محرومیت او از حضور در یک بازی لیگ برتری به دلیل اخراج در یک بازی از رقابت های جام حذفی هست. واکنش مسعود شجاعی به محرومیتش نیز جالب بود. او در پست اینستاگرامی خود نوشت:

«سلام خدمت هموطنان عزیز…هنگام بازگشت به لیگ ایران بعد از ١٣ سال، تنها چیزی که نگرانم می‌کرد مسائل حاشیه‌ای بود. برای فوتبال و موفقیت آمده‌ام و هرگز نمی‌خواهم وارد حاشیه شوم اما برای شفاف‌سازی درباره محرومیتم لازم است مطالبی را به عرض برسانم. ‎کمیته‌های انضباطی و اخلاق، چه دردی از فوتبال ایران دوا کرده‌اند؟ نسبت به سیزده سال قبل که در لیگ بودم، هم حاشیه‌ها بیشتر شده و هم بی اخلاقی‌ها. طوری که الان حاشیه فوتبال ما از متن آن بیشتر است. آیا وجود این کمیته‌ها بر مشکلات اضافه کرده یا خیر؟ آیا کمیته اخلاق و انضباطی درباره افشاگری ها و مستندات فراوان فسادهای مالی گسترده، همچنین تجاوزها و هتک حرمت ها در مدارس فوتبال و تیم های پایه، کاری کرده اند که رضایت و اعتماد علاقمندان به فوتبال جلب شود یا فقط شعار و نمایش دادند.درخصوص رای من، مگر چه ابهامی وجود داشت که حدود سه هفته طول کشیده که رای صادر کنند؟ هوادار حق دارد شک کند! حالا که تیم روی دور موفقیت افتاده، ناگهان رای به محرومیت می‌دهند؟ محرومیت جام حذفی چه ارتباطی به لیگ برتر دارد؟سوال بعدی من این است که آیا ناظر بر عملکرد داور هم نظارت دارد یا فقط توجیه کننده تمام رفتارها و تصمیمات داور است؟ در این سیستم چه کسی از حق بازیکن دفاع می‌کند؟من صادقانه تمام وقایع رخ داده که منجر به اخراجم شد را شرح میدهم تا همه بدانند! داور مسابقه از وقتى که بازى ٣-١ به سود ما در جریان بود، احساس کردم که ملاحظه تیم میزبان را می‌کند. در دامه یک صحنه روی بازیکن ما خطا شد، آوانتاژ داد و من به عنوان کاپیتان براى دفاع از حق تیمم گفتم وقتی توپ به زمین ما برگشته چرا آوانتاژ دادی و یک موقعیت مناسب براى ایجاد حمله را از ما سلب کردى؟ اما داور که شاید به دلیل فشار مسابقه و گرمای هوا شرایط مساعدی نداشت، حرفى به من زد که باور و هضمش برایم سخت بود. او گفت:”می‌کوبم تو پیشونیت و از زمین می‌کنمت بیرون!”. تا به حال نه در ایران و نه اروپا ندیده بودم داور به خودش اجازه توهین بدهد. من هم در جوابش گفتم شما چقدر بی شعور هستید و این چه طرز صحبت کردن است!!! ایشان بلافاصله کارت قرمز را به من نشان داد واین تمام ماجرا بود.باید مى گفتم و می‌نوشتم تا مردم عزیزمان بدانند و فکر نکنند که من فحاشی کردم که هرگز تحت هیچ شرایطی این کار را نکرده و نخواهم کرد».

مطالب مطرح شده توسط مسعود شجاعی نشان می دهد که اتفاقاتی که در حین اخراج او رخ داده نیاز به بررسی بیشتری دارد. با توجه به اینکه داور بازی به ادعای شجاعی از کلماتی استفاده کرده که به هیچ عنوان مجاز به آنها نیست، واکنش کاپیتان تراکتور به این کلمات در قامت یک بازیکن را بایستی بسیار خویشتن دارانه بدانیم! باشگاه تراکتورسازی هنوز به صورت رسمی اعتراض خود را به این محرومیت اعلام نکرده است. البته قرار است نماینده باشگاه تراکتورسازی با حضور در تهران و فدراسیون فوتبال در این باره رایزنی کند و باید دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی در این خصوص رخ می دهد؟

انتهای پیام/س