پرداخت زکات در آذربایجان‌شرقی ۴۲ درصد رشد داشته است
پرداخت زکات در آذربایجان‌شرقی ۴۲ درصد رشد داشته است

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: میزان زکات امسال استان در ۶ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال با ۴۲ درصد افزایش، به بیش از ۱۰۷ میلیارد و ۴۳۳ میلیون ریال رسیده است.

به گزارش عصرتبریز، محمد کلامی در شورای زکات اظهار داشت: مردم نیکوکار این استان در شش ماهه نخست امسال ۱۰ میلیارد و ۷۴۳ میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش‌یافته است.

وی افزود: مردم استان آذربایجان شرقی امسال شش میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند که ۱۰۰ درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۸۱ درصد از زکات جمع آوره شده در شش ماهه نخست سال جاری برای امور محرومان هزینه شده است، بیان کرد: از مجموع زکات جمع آوری شده در این مدت هشت میلیارد و ۶۵۵ میلیون تومان برای امور محرومان هزینه شده است.

وی با اعلام اینکه ۴۱۳ مبلغ زکات برای ترویج زکات به روستاها اعزام شدند، گفت: اکنون دو هزار و ۶۷۱ عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج زکات هستند.

کلامی با بیان اینکه ۱۹ درصد از زکات جمع آوری شده در شش ماهه نخست امسال برای اجرای پروژه های عام المنفعه مصرف شده است، عنوان کرد: در این مدت دو میلیارد و ۸۸ میلیون تومان از زکات جمع آوری شده برای انجام پروژه های عام المنفعه در سطح استان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان شرقی با اشاره به نحوه هزینه و موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان آذربایجان شرقی، تاکید کرد: پرداخت ۹۶ مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن ۱۹۱ خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه های درمان و تحصیل ۴۰۵ نیازمند، آزادی سه زندانی و پرداخت کمک معیشت به ۲۸ هزار و ۷۹۰خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در شش ماهه نخست امسال بوده است.

انتهای پیام/