نظام جمهوری اسلامی هیچ مماشاتی در مورد امنیت ملی ندارد/ ضدانقلاب به دنبال سوءاستفاده از مشکلات صنفی کامیونداران است
نظام جمهوری اسلامی هیچ مماشاتی در مورد امنیت ملی ندارد/ ضدانقلاب به دنبال سوءاستفاده از مشکلات صنفی کامیونداران است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی با اشاره به موضوع مشکلات صنفی کامیونداران، گفت: کامیونداران دقت کنند که ضدانقلاب و دشمنان نظام تلاش دارند تا این موضوع را بهانه‌ای برای ایجاد تنش در جامعه کنند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز با اشاره به ابتکار عمل راهبردی جمهوری اسلامی در برابر استیصال آمریکا، اظهار کرد: این روزها شاهد نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران و مخابره اخبار خوش در خصوص تحولات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور هستیم که فصای عمومی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: برگزاری رزمایش خدمت‌رسانی بسیج در قالب ۷هزار و چهارده گروه خدمت‌رسان جهادی که ۱۷۹۳ پروژه اقتصادی، فرهنگی و کشاورزی را به‌ثمر رساندند از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است چراکه نمایش بی‌بدیلی از توان سازمان بسیج بود که نقطه اوج این رزمایش خدمت‌رسانی بسیج به مردم، روز گذشته و با حضور مقام معظم رهبری در ورزشگاه آزادی رقم خورد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع ده‌ها هزار نفری بسبجیان در ورزشگاه آزادی، یادآوری کرد: رهبر انقلاب روز گذشته در سخنانشان بر سه محور اصلی تاکید داشتند که عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی ایران و سومین محور نیز تاکید ایشان بر شکست‌ناپذیری ایران عزیز بود.

وی با تشکر از بسیجیان و عاشورائیان که در اجتماع عظیم روز گذشته گردان‌های بسیج تبریز حضور داشتند، گفت: این حضور پاسخی محکم به یاوه‌گویی‌های دشمنان نظام بود چراکه رسانه‌های ضدنظام تلاش داشتند تا تصویری مغرضانه از این جشنواره خدمت بسیج ارائه دهند.

آل هاشم ادامه داد: مقام معظم رهبری در مورد بسیج فرموده‌اند که «بسیج برای جوانان شور آفرین، برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است».

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به توقف افزایش قیمت ارز و سکه و پایین آمدن قیمت ارز و سایر کالا، تصریح کرد: امیدواریم با تدابیری که توسط تیم اقتصادی دولت انجام گرفته و خواهد گرفت، شاهد ایجاد آرامش در جامعه باشیم.

خطیب جمعه تبریز حمله‌ی موشکی سپاه به مقرر تروریست‌های داعشی را مورد اشاره قرار داده و عنوان کرد: پاسخ قاطع و صریح موشکی سپاه پاسداران به عملیات تروریستی در رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز نشان داد که نظام جمهوری اسلامی هیچ مماشاتی در مورد امنیت ملی نداشته و سریعاً به چنین اقداماتی واکنش نشان خواهد داد و بنا به تعبیر امام خامنه‌ای دیگر دوران بزن‌دررو تمام شده و هر دشمنی بخواهد کوچکترین اقدامی علیه امنیت کشور انجام دهد با پاسخ قاطع نیروهای نظامی ایران روبرو خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به صدور رای دادگاه لاهه به نفع ایران، یادآور شد: پس از خروج آمریکا و بازگرداندن یک‌جانبه تحریم‌ها از سوی دولت آمریکا، وزارت امور خارجه ایران طرح شکایتی در دادگاه لاهه کرد که صدور قرار موقت این محکمه لازم اجراست بطوریکه در رای صادر شده از سوی این دادگاه حقانیت جمهوری اسلامی و غیر مشروع بودن تحریم‌های آمریکا علیه مردم و کشور ایران ثابت شد و مهم‌ترین نکته در ارتباط با این موضوع حقانیت نظام جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی است.

آل‌هاشم اضافه کرد: چند کشور اروپایی از جمله آلمان و فرانسه اعلام کرده‌اند درصدد راه‌اندازی شبکه مالی مستقل هستند تا اتحادیه اروپا بتواند در برابر تحریم‌های آمریکا بایستد و سعی دارند تا قبل از ۱۳ آبان و دور جدید تحریم‌های آمریکا یک شبکه مالی مستقل داشته باشند.

وی افزود: این تلاش اروپایی‌ها نشان می‌دهد که رفتار ایران در برابر سلطه‌گری آمریکا درس بزرگی برای تمرین رفتار مستقل بدون آمریکا است.

به گزارش خبرنگار عصر، امام جمعه تبریز در ادامه سخنانش با اشاره به انتخابات اخیر در عراق، خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور، نخست‌وزیر و رییس مجلس عراق از گزینه‌های مطلوب جبهه مقاومت هستند و دنیا باید بداند که پول و قدرت کشورهایی مانند آمریکا و عربستان نمی‌تواند آرایش کابینه و دولت عراق را تعیین کند.

وی تاکید کرد: این تحولات مثبت که ناشی از اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، نشان می‌دهد که ایران در جایگاه ابتکار عمل راهبردی قرار دارد و آمریکایی‌ها از سر استیصال به هیاهو و زوزه‌کشی روی آورده‌اند و به حول‌و‌قوه الهی پیروزی از آن جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به موضوع مشکلات صنفی کامیونداران، گفت: اگر به موقع به مشکلات صنفی کامیونداران توجه می‌شد کار به اینجا نمی‌رسید.

نماینده رهبر انقلاب در استان آذربایجا‌ن‌شرقی افزود: کامیونداران مشکلاتی داشتند که وزارت راه یکسری از آن‌ها را برطرف کرده اما کامیونداران دقت کنند که ضدانقلاب و دشمنان نظام تلاش دارند تا این موضوع را بهانه‌ای برای ایجاد تنش در جامعه کنند.

آل‌هاشم خطاب به کامیونداران گفت: در بین خودتان باید افراد نفوذی و کسانی که به بهانه‌های مختلف قصد قدعلم‌کردن در برابر نظام دارند را شناسایی کنید.

وی ادامه داد: از رانندگانی که با مشکلات موجود بارهایشان را به مقصد رساندند تشکر می‌کنم که بهانه به‌دست دشمنان ندادند. کامیونداران باید مواظب باشند که ضدانقلاب به دنبال ایجاد اغتشاش در بین این قشر زحمت‌کش است و دستگاه قضایی و مسوولان ذی‌ربط بایستی هوشمندانه این موضوع را کنترل کنند.

آل‌هاشم در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی، بیان کرد: امنیت یکی از نیازهای اصلی همه جوامع بشری است و پلیس از جمله نهادهای اصلی دخیل در ایجاد، حفط و افزایش امنیت است.

وی ادامه داد: کارکنان نیروی انتظامی اعم از شهربانی و ژاندارمری سابق و کمیته‌های انقلاب اسلامی حدود ۱۳هزار شهید تقدیم نظام کرده‌اند که ۸هزار تن از این شهدا مربوط به دفاع مقدس و باقیمانده مربوط به تامین امنیت، مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با اشرار و … است. همچنین نیروی انتظامی ۲۲هزار جانباز نیز تقدیم انقلاب کرده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی محبوب مردم و مورد تکریم مردم است، گفت: مردم آذربایجان قدردان و قدرشناس خدمات نیروی انتظامی در استان آذربایجان‌شرقی هستند.

انتهای پیام/م