افزایش قدرت رقابت تولیدکنندگان داخلی با خارجی‎ها/ حتی می‎توان با چینی‎ها رقابت کرد
افزایش قدرت رقابت تولیدکنندگان داخلی با خارجی‎ها/ حتی می‎توان با چینی‎ها رقابت کرد

نایب رییس مجلس، گفت: تولیدکننده های داخلی در شرایط کنونی قدرت رقابت بیشتری با خارج از کشور دارند، چراکه قیمت دلار بالا است و حتی تولیدکنندگان داخلی می توانند با چینی ها رقابت کنند.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان با اشاره به برنامه ریزی برای ارائه بسته های حمایتی به اقشار آسیب پذیر، گفت: دولت بایدبسته های حمایتی برای قشر آسیب پذیر آماده کند و به صورت سهمیه در اختیار آنها قرار دهد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نوسانات دلار، افزود: تولیدکننده های داخلی در شرایط کنونی قدرت رقابت بیشتری با خارج از کشور دارند، چراکه  قیمت دلار بالا است و حتی تولیدکنندگان داخلی می توانند با چینی ها رقابت کنند، در حالی که پیش از این تولیدکننده های داخلی نمی توانستند با تولیدکنندگان خارجی رقابت کنند.

توریسم درمانی در ایران ارزان تر از کشورهای منطقه است

وی ادامه داد: اگر یارانه دلار برداشته شود تولید  و گردشگری تقویت می شود چراکه در شرایط کنونی سفر به ایران به صرفه تر است و در شرایط کنونی سهم بالایی از ارز را برای کشور به ارمغان می آورد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط کنونی توریسم درمانی در ایران ارزان تر از کشورهای منطقه است، تصریح کرد: در شرایط کنونی مزایایی برای صادرات وجود دارد که اگر بتوان تهدیدها را کنترل کرد می توان از مزایای آن استفاده کرد.

انتهای پیام/