دولت‎های غربی عضو FATF از گروهک‎های تروریستی حمایت می‎کنند
دولت‎های غربی عضو FATF از گروهک‎های تروریستی حمایت می‎کنند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: دولت های غربی با اینکه عضو FATF هستند ولی از گروهک های تروریستی حمایت می کنند.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص FATF گفت: FATF به مراتب خطرناک ‌تر از لایحه پالرمو است و تصویب آن به صلاح کشور نیست چراکه اطلاعات زیادی را در خصوص مسائل اقتصادی کشور در اختیار دیگر کشور ها قرار می دهیم.

وی سپس با بیان اینکه این پیمان مالی ما را ملزم می ‌کند تمام تراکنش‌های مالی‌ را در اختیار آنان قرار دهیم، گفت: در لیست سیاه آنها سپاه و سردار سلیمانی و دیگر مراکز ایران قرار دارد و با پیوستن به این FATF باید تمامی حساب ‌های آن افراد را در داخل کشور مسدود کنیم.

سعیدی سپس ادامه داد: تامین مالی تروریست هایی مانند داعش و القاعده توسط دولت های عربی و آمریکا انجام می شود، درحالیکه این کشورها در لیست سیاه نیستند. دولت های غربی عضو FATF هستند و مدعی مبارزه با تروریسم هستند ولی از گروه های تروریستی حمایت می کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به دیدار رهبری با نمایندگان گفت: رهبر انقلاب در دیداری که با نمایندگان مجلس داشتند گفتند خودتان قانون ضدپولشویی و تامین مالی تروریسم تدوین و تصویب کنید.

سعیدی افزود: ما نیازی به پیوستن به FATF نداریم چراکه آنها منافع و خواست خودشان را می‌ نویسند و برای سایر کشورها دیکته می‌ کنند. این پیمان باعث نفوذ و تسلط بیگانگان به سیاست های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران می شود.

انتهای پیام/