حضور پلیس در جامعه ارمغان‎آور آرامش و عدالت است
حضور پلیس در جامعه ارمغان‎آور آرامش و عدالت است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: اندیشمندان اجتماعی بر وجود پلیس در جوامع تاکید دارند چراکه پلیس ارمغان آور آرامش و عدالت در جامعه بوده و وجود آن از نیازهای اساسی یک جامعه ایده آل است.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح با اشاره به امنیت مطلوب، کشور اظهار داشت: امنیت امروز حاصل رشادت ها و تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم ناجا بوده، نه تنها در منطقه بلکه در کل جهان بی نظیر و مثال زدنی است.

وی با بیان اینکه پلیس مقتدرانه در برابر اخلالگران نظم و امنیت ایستادگی کرده و تیشه بر ریشه ظلم و فساد می زند، گفت: حضور پلیس در جامعه ارمغان آور آرامش و عدالت بوده و نیز پویایی، سلامت و نشاط شهرها، آبادی ها و روستاها در سایه امنیت و آرامش تحقق می یابد.

امام جمعه تبریز به مولفه های اقتدار نیروهای انتظامی و مسلح در جامعه اشاره و بیان کرد: متکی بودن به خداوند، اتصال به مردم، فداکاری، اعتماد به نفس، مدیریت و سازماندهی، قانون گرایی و پایبندی به اصول، استفاده از ظرفیت رسانه در جهت بازگو کردن خدمات و عملکرد از مهمترین عوامل افزایش اقتدار نیروهای مسلح در جامعه است.

آل هاشم، افزایش شناخت اصول و مبانی عقیدتی در بین کارکنان ناجا را لازم و ضروری دانست و گفت: نیروی انتظامی در بین نیروهای مسلح بیشترین تعامل و ارتباط را با مردم داشته و باید تکریم ارباب رجوع، رفتار شایسته با مردم و رعایت حقوق شهروندی سرلوحه کار کارکنان نیروی انتظامی باشد.

امام جمعه تبریز در پایان با ارج نهادن به خدمات ارزشمند نیروی انتظامی، هفته ناجا را بر حافظان عرصه نظم و امنیت و خانواده های آنان تبریک گفت و توفیق و سربلندی برای نیروهای مسلح که مایه قوت و مباهات مردم و مسئولان ایران اسلامی هستند را از درگاه خداوند منان خواستار شد.

انتهای پیام/