ستاد احیای دریاچه ارومیه ستاد مرگ آذربایجان است/ سرنوشت دریاچه ارومیه  با ۱۴ میلیون نفر گره خورده است
ستاد احیای دریاچه ارومیه ستاد مرگ آذربایجان است/ سرنوشت دریاچه ارومیه  با ۱۴ میلیون نفر گره خورده است

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه، کشاورزی آذربایجان را فلج کرده است، گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه همان ستاد مرگ آذربایجان است.

به گزارش عصرتبریز، نادر قاضی پور درباره وضعیت کنونی دریاچه ارومیه، گفت: سرنوشت دریاچه ارومیه با ۱۴ میلیون نفر ارتباط مستقیم دارد اما متاسفانه اقدامات کارآمد و موثری برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه در دستور کار قرار نمی گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خاک انسان را نمی‌کشد اما بدانید سونامی نمک جان انسان ها را می‌گیرند بنابراین جان مردم با شرایط کنونی دریاچه ارومیه در خطر است.

قاضی پور افزود: ستاد احیای دریاچه ارومیه همان ستاد مرگ آذربایجان است و این در حالی است که به دلایل مختلف ازعملکرد ستاد احیایی دریاچه ارومیه ناراضی هستند زیرا پول هنگفتی در ستاد احیایی دریاچه ارومیه خرج وحیف، میل شده است.

هزینه کرد ارزی دریاچه ارومیه مشخص نیست

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت ریالی هزینه ها در دریاچه ارومیه مشخص است که در چه مسیری هزینه شده است اما میزان هزینه های ارزی برای احیای ستاد دریاچه ارومیه مشخص نیست.

ستاد احیایی دریاچه ارومیه،کشاورزی آذربایجان را فلج کرده است

وی ادامه داد: ستاد احیایی دریاچه ارومیه، کشاورزی آذربایجان را فلج کرده است و این در حالی است که این اقدامات به ضرر ملت آذربایجان تمام شده است.

 کاهش میزان منابع آبی دریاچه ارومیه به نسبت ۲ سال گذشته

قاضی پور افزود: منابع آبی دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته کاهش نیز داشته است بنابراین مشخص استکه اقدامات حاصل برای بهبود دریاچه ارومیه مفید وکارآمد نبوده است و از  همین رو  اگر تمهیدات مناسبی برای احیایی در یاچه ارومیه تدارک دیده نشود بطور حتم جان بسیاری از  افراد  به خطر می افتد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: گرد و غبار پدیده ای است که با مشکلاتی را برای مردم شریف استان خوزستان بوجود آورده است اما باید با مسئولان آگاه باشند که نمک می تواند جان بسیاری از افراد را بگیرد بنابراین بنده هشدار می دهم به فکر احیای دریاچه ارومیه باشند تا شاهد اتفاقات تلخ درآینده نباشیم.

انتهای پیام/