مشکل دریاچه ارومیه، مشکل کل ایران است
مشکل دریاچه ارومیه، مشکل کل ایران است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مشکل دریاچه ارومیه تنها مختص به ارومیه و آذربایجان غربی نیست، بلکه مشکل کل ایران است که تنها با اختصاص بودجه و صرف پول هم این مشکل حل نمی شود.

به گزارش عصرتبریز، روح الله حضرت پور با اشاره به نامه ای که برای بیان مشکلاتاحیای دریاچه ارومیه به رهبر معظم انقلاب نوشته است، تصریح کرد: حدود هفت ماه پیش نامه ای به رهبری نوشتم که از طرف بیت رهبری این نامه به دستگاه های ذیربط و در ادامه به ریاست جمهوری ارجاع شد و قرار است بودجه ای برای بحث احیا در نظر گرفته شود.

انتقاد از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه با مسوولان استانی، امام جمعه، استاندار و نمایندگان هماهنگی لازم را ندارد و در واقع این ستاد حرف شنوی لازم را از مسوولان استانی ندارد.

وی با بیان اینکه در قدم اول باید ستاد احیا استانی شود، خاطرنشان کرد: کارشناسانی که در حال حاضر روی بحث دریاچه ارومیه کار می کنند، شناخت کاملی از منطقه و حوزه های آبریز آن ندارند. حتی جلساتی که برگزار می شود و مصوباتی که از این جلسات خارج می شود هم با مشکلات منطقه همخوانی ندارد؛ به همین دلیل انتظار می رود از مسوولان بومی در این عرصه استفاده شود.

اهمیت تعیین روند هزینه کرد بودجه

حضرت پور با اشاره به اینکه نحوه هزینه کرد بودجه باید مشخص شود، بیان کرد: درست است که بودجه ای برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص پیدا کرده ولی نحوه عملکرد دست اندرکاران و چگونگی هزینه کرد این بودجه باید مشخص شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: بودجه باید در اختیار سازمان یا نهادی قرار بگیرد و آن سازمان نحوه هزینه کرد بودجه را به اطلاع مردم و مسوولان برساند. با این روش مشخص می شود بودجه خرج برگزاری کنفرانس و نشست شده یا صرف کارهای زیرساختی برای دریاچه شده است.

مشکلی که با پول حل نمی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: مشکل دریاچه ارومیه تنها مختص به ارومیه و آذربایجان غربی نیست، بلکه مشکل کل ایران است که تنها با بودجه و پول هم این مشکل حل نمی شود. ضمن اینکه برگزاری نشست و کنفرانس هم راهگشا نیست و کار از این حرف ها گذشته است.

وی افزود: بودجه هایی که داده می شود صرف ساخت و سازهایی در اطراف دریاچه شده یا صرف خرید تجهیزات اداری و خرید ماشین و … می شود که عمدتا هم ربطی به دریاچه ندارد. باید در نظر داشت که اختصاص بودجه به تنهایی کافی نیست بلکه باید نظارت و برنامه ریزی درستی در بحث هزینه کرد بودجه به وجود بیاید.

انتهای پیام/