تشکیل ۴ پرونده قاچاق محصولات دخانی به ارزش ۲۹ میلیارد ریال در آذربایجان‎شرقی
تشکیل ۴ پرونده قاچاق محصولات دخانی به ارزش ۲۹ میلیارد ریال در آذربایجان‎شرقی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در خصوص مبارزه با قاچاق محصولات دخانی، ۴ فقره پرونده گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه به ارزش بیش از ۲۹ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست سال جاری تشکیل شد.

به گزارش عصرتبریز، اسماعیل عطاپور ضمن تشریح اقدامات نظارتی در خصوص مبارزه با قاچاق محصولات دخانی، افزود: در ۶ ماهه اول سال جاری ضمن انجام بیش از ۹ هزار مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق، بیش از ۲۶۵ هزار نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: مطابق قانون و ضوابط مربوطه، در حال حاضر توزیع محصولات دخانی با ۳ نوع مجوز سراسری (کشوری)، مجوز استانی و پروانه خرده فروشی صورت می‌گیرد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: تشدید بازرسی ها و مبارزه با قاچاق محصولات دخانی در سطح عرضه و همچنین توزیع کنندگان محصولات دخانی منجر به تشکیل ۴ فقره پرونده گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه به ارزش بیش از ۲۹ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست سال جاری شد.

وی با اشاره به صدور و تمدید ۳۲ مجوز توزیع کالای دخانی استانی از اول سال ۹۷ در سطح استان خاطرنشان کرد: عرضه و فروش سیگار و محصولات دخانی بدون مجوز، قاچاق محسوب می شود و علاوه بر برخورد قانونی، اقلام یاد شده به عنوان قاچاق، ضبط و مشمول جرایم مربوطه موضوع تخلف توزیع خارج از شبکه مجاز خواهد بود.

عطاپور با اشاره به شماره تلفن ۱۲۴ سازمان به عنوان پل ارتباطی حوزه نظارت و بازرسی با شهروندان، گفت: هموطنان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در سطح بازار مراتب را جهت بررسی به این سازمان اطلاع دهند.

انتهای پیام/