حدود ۷۰ درصد درآمدهای مالیاتی سال جاری تاکنون وصول شده است
حدود ۷۰ درصد درآمدهای مالیاتی سال جاری تاکنون وصول شده است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مالیات در حال حاضر نقش اساسی در کشور دارد و حدود ۷۰ درصد درآمدهای مالیاتی سال جاری تاکنون وصول شده است.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپور با اشاره به بازدیدش از نمایشگاه دستاوردهای طرح جامع مالیاتی کشور گفت: مالیات در حال حاضر نقش اساسی در کشور دارد به ویژه در بخش درآمدهای غیرنفتی کشور که می‌تواند بار سنگینی از هزینه های کشور را به دوش می‌کشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی ۵ سال گذشته اقدامات خوبی به ویژه در بخش شفافیت، راستی‌آزمایی، اعتبارسنجی و مکانیزه کردن مالیات در کنار فناوری اطلاعات صورت گرفته است، گفت: باید از تمامی مجموعه‌هایی که در حوزه اجرای پنجره واحد و دولت الکترونیک نقش آفرینی کرده‌اند، تشکر کرد البته تا دستیابی به نقطه مطلوب و مقبول فاصله زیادی وجود دارد.

درآمد مالیاتی باید در کشور فرهنگ‌سازی شود

وی ادامه داد: تاکنون الفبا تعریف شده اما هنوز به جمله سازی نرسیده‌ایم در حالی که در کشورهای توسعه یافته این موضوع به کتاب تبدیل شده است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمد مالیاتی باید در کشور فرهنگ‌سازی شود، اظهار داشت: مالیات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری، ایجاد رفاه، عدالت و انصاف در جامعه است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد درآمدهای مالیاتی سال جاری تاکنون وصول شده است.

انتهای پیام/