پست مأمن و محل اطمینانی برای مردم است/ پست و تلگراف از گذشته در اذهان عمومی جایگاه خوبی دارد
پست مأمن و محل اطمینانی برای مردم است/ پست و تلگراف از گذشته در اذهان عمومی جایگاه خوبی دارد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی گفت: خوشبختانه با وجود فضای جدید ارتباطاتی و امکاناتی که برای رساندن پیام در جامعه ایجاد شده، باز هم مردم پست را امین خود می‌دانند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ظهر امروز در دیدار با پرسنل و کارکنان اداره کل پست آذربایجان‌شرقی به مناسبت «روز پست»، اظهارکرد: این روز، فرصت مناسبی است که از زحمات کارکنان و پرسنل پست تقدیر به عمل آوریم.

وی افزود: با وجود پیشرفت سامانه‌های ارسال و مراسلات همچون فکس، ایمیل، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و … ولی هیچ‌چیزی نمی‌تواند جایگاه و ارزش پست را تصاحب کند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه پست و تلگراف از گذشته در اذهان عمومی جایگاه خوبی دارد، تصریح کرد: در گذشته مردم به پست، پستچی، مامور پست و اداره پست به چشم امین و امانت‌دار نگاه می‌کردند و خوشبختانه با وجود فضای جدید ارتباطاتی و امکاناتی که برای رساندن پیام در جامعه ایجاد شده، باز هم مردم پست را امین خود می‌دانند.

وی یادآوری کرد: حاجیان در گذشته در موسوم حج نامه‌ای جهت اطلاع اقوام‌شان مبنی بر رسیدن به مدینه یا مکه ارسال می‌کردند اما گاهی ممکن بود نامه پس از بازگشت‌ به شهرشان به‌دست گیرنده برسد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی ضمن تاکید بر اینکه پست تشکیلاتی است که در جامعه به‌عنوان امین مردم شناخته شده، ابراز داشت: شاید امروز افراد اندکی یافت که همچون گذشته از طریق نامه ارتباط داشته باشند اما در عین حال باز هم به پست نیاز داریم چراکه پست یک مأمن و محل اطمینانی برای مردم است بطوریکه پیام‌ها، نوشته‌ها و سایر مرسولات پستی خود را از طریق آن ارسال می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی از نامه‌های ارتباطی بین مردم و ادارات با نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها نیز از طریق پست رد و بدل می‌شوند و این نشان از اهمیت اداره پست است.

انتهای پیام/