شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب در تبریز برگزار می‌شود
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و ششمین دوره نمایشگاه نشر دیجیتال در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، محمد محمدپور در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و ششمین دوره نمایشگاه نشر دیجیتال در تبریز خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی شمالغرب کشور، به مطالبه جدی مردم و نخبگان و مراکز علمی و دانشگاهی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ وسعت و تعداد ناشران و تعداد بازدیدکنندگان، بعد از نمایشگاه کتاب تهران رتبه دوم کشور را دارد افزود: برگزاری این نمایشگاه در تقویم فرهنگی کشور ثبت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، هدف از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب تبریز را کاهش هزینه‌های مضاعف اهالی علم و فرهنگ و دسترسی ساده و کم هزینه به منابع کتب دانست و گفت: آخرین‌های حوزه نشر در تبریز عرضه می‌شود که به فضای رقابت سالم برای ناشران تبدیل شده است.

محمدپور بر افزایش سهم کتاب در سبد خانوار با برگزاری نمایشگاه کتاب در تبریز را مورد تاکید قرار داد و گفت: نمایشگاه پانزدهم با حضور ۱۰۰۰ ناشر داخلی و خارجی برگزار شد که در حوزه نشر داخلی، ۱۱۷ هزار عنوان کتاب و در حوزه نشر خارجی ۳۲ هزار عنوان کتاب حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه سال گذشته بیش از ۸۰۰ هزار بازدید کننده حضور یافتند، ابراز داشت: در نمایشگاه پانزدهم، ۶٫۵ میلیارد فروش نمایشگاهی داشتیم که رقم قابل توجهی بود ضمن اینکه ۱٫۵ میلیارد بن کتاب با ۲۰ درصد تخفیف توزیع شد و ناشران هم تا ۲۰ درصد تخفیف در کتب اعمال کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نمایشگاه شانزدهم کتاب تبریز از ۲۹ مهر تا ۴ آبان برگزار می‌شود، اضافه کرد: این نمایشگاه از ۱۰ صبح تا ۲۰ یکسره در اختیار بازدیدکنندگان خواهد بود و در ۲۸ مهر، یک روز قبل از آغاز بازدید، در سالن شمس تبریزی افتتاحیه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بن با تخفیف ۲۰ درصد در اختیار مردم قرار می‌گیرد، گفت: تلاش می‌کنیم به ۲ میلیارد تومان برسد که بانک شهر عامل توزیع خواهد بود و از امسال از طریق اینترنت هم قابل خرید خواهد بود، ضمن اینکه بن‌های عرضه شده تا پایان سال در کتاب فروشی‌های شهر قابلیت خرید کتاب دارد.

محمدپور با اشاره به اینکه بیش از ۸۵۰ ناشر داخلی ثبت نام کرده‌اند که همچنان ادامه دارد اضافه کرد: ۶۰ ناشر هم از کشورهای بزرگ دنیا، از اروپا تا آمریکا و استرالیا ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: در نمایشگاه نشر دیجیتال هم ۳۰ ناشر دیجیتال ثبت نام کرده‌اند و امیدواریم تا روز برگزاری نمایشگاه تعداد این ناشران افزایش یابد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم