منافع برخی افراد مانع از کاهش قیمت‌ها می‌شود
منافع برخی افراد مانع از کاهش قیمت‌ها می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: بخشی از مقاومت بازار در مقابل کاهش قیمت‌ها طبیعی است زیرا منافعی برخی از افرادی که به منابع ارزی دسترسی پیدا کرده‌اند اقتضا می‌کند که قیمت‌ها را بالا نگهدارند و سود خود را مستمر کنند.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین فرهنگی در خصوص مقاومت بازار در مقابل کاهش قیمت‌ها، اظهار داشت: بخشی از مقاومت بازار در مقابل کاهش قیمت‌ها طبیعی است زیرا منافعی برخی از افرادی که به منابع ارزی دسترسی پیدا کرده‌اند اقتضا می‌کند که قیمت‌ها را بالا نگهدارند و سود خود را مستمر کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت دولت و بخش‌های مانند سازمان تعزیرات حکومتی می‌تواند تا حدودی قیمت‌ها را به میزان قبل برگردانند و بازار را کنترل کنند، گفت: افرادی که با قیمت‌های بالا مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی خود را در مقطعی که قیمت ارز افزایش پیدا کرد تهیه کرده‌اند اگر قصد داشته باشند با قیمت پایین محصولات خود را عرضه کنند آسیب می‌بینند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع کاهش قیمت‌ها در بازار ساده نیست و ابعاد مختلفی دارد، ادامه داد: مسئولین اجرایی کشور باید تلاش زیادی داشته باشند تا تولید کننده، توزیع کنند و مردم آسیب نبینند و یا اینکه آسیب‌ها را به حداقل برسانند.

این نماینده مردم در خصوص اینکه چه افرادی در افزایش بی‌رویه قیمت‌ها نقش داشته‌اند، خاطرنشان کرد: از مسئولین دولتی که ارز را بی‌رویه توزیع کردند، افرادی که آن را بی‌رویه تهیه کردند و در مصارف نادرستی استفاده نمودند، افرادی که مسیر تامین ارز صحیحی داشته‌اند اما قیمت‌گذاری آنها بر اساس ضوابط نبوده و مصرف کنندگانی که بدون نیاز تلاش کرده‌اند دست به احتکارهای کوچک بزنند در آشفتگی بازار نقش دارند.

انتهای پیام/