بن‌بست‌نمایی بزرگترین خیانت در حق نظام است/ سی‌اف‌تی علی‌رغم ظاهر خوب، تنها تامین‌کننده‌ی اهداف نظام سلطه است
بن‌بست‌نمایی بزرگترین خیانت در حق نظام است/ سی‌اف‌تی علی‌رغم ظاهر خوب، تنها تامین‌کننده‌ی اهداف نظام سلطه است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: پیمان‌ها و کنوانسیون‌هایی همچون سی‌اف‌تی ساخته و پرداخته نظام سلطه و آمریکا بوده و علی‌رغم ظاهر خوب‌شان تنها تامین‌کننده‌ی اهداف شوم آن‌هاست.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گویند جمهوری اسلامی در شرایط کنونی به بن‌بست رسیده است، اظهارکرد: بن‌بست‌نمایی بزرگترین خیانت در حق نظام است؛ عده‌ای تنها راه رفع مشکلات موجود را تسلیم در برابر آمریکا می‌پندارند اما باید به آن‌ها گفت که در برابر بن‌بست‌ها، راه مقاومت و ایستادگی وجود دارد.

وی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یکی از راه‌حل‌های گذر از شرایط دشوار و مبارزه با بن‌بست‌ها، استفاده از نیروی جوانان است کمااینکه جوانان از بدو انقلاب در برهه‌های مختلف همچون جنگ، تولید و انرژی هسته‌ای و …توانایی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه جوانان اهل ریسک‎پذیری هستند، تصریح کرد: البته باید در کنار نیروی جوانی از تجربه پیشکسوتان در ستادها استفاده شود.

آل‌هاشم، یکی دیگر از راه‌های مبارزه با بن‌بست‌ها را توجه به سه نکته کلیدی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: به سه کلید واژه و راهبرد مورد تاکید رهبر انقلاب یعنی عظمت، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری ملت ایران باید توجه شود.

وی، سومین راه مقابله با بن‌بست‌ها را گرفتنِ ابزار رسانه از دست دشمن عنوان کرده و افزود: دشمن از ابزار رسانه برای تاثیرگذاری در افکار عمومی استفاده می‌کند و مقام معظم رهبری اخیراً نفوذ رسانه‌‌ای دشمن را به‌مثابه سلاح شیمیایی تعبیر کردند چراکه رسانه همچون تسلیحات شیمیایی مردم، افکار و اذهان عمومی را مورد حمله و هجمه قرار می‌دهد نه ابزار و تجهیزات را.

وی با اذعان به اینکه تلویزیون، رادیو، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از ناحیه دشمن علیه افکار عمومی استفاده می‌شود، متذکر شد: در داخل کشور، کسانی که مسوولیتِ نظارت و هدایت فضای مجازی را دارند بایستی دقت کرده و توجه کنند تا خدای‌نکرده فضای مجازی بیش‌ازاین ابزار و سلاح شیمیایی مورد استفاده دشمنان علیه نظام نباشد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه مثبت رسانه‌های داخلی، تاکید کرد: امروز رسانه‌ها و فضای مجازی ما نعمتی برای جلوگیری از تخلفات هستند و در برابر هجمه دشمنان باید هوشیاری بیشتری به‌خرج دهند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان آذربایجان‌شرقی در ادامه‌ی بیان راه‌های مبارزه با بن‌بست‌های موجود، اظهارداشت: چهارمین عامل، حفظ وحدت و یکپارچگی است به‌گونه‌ای که همه باید یکصدا باشند و در این شرایط که بیش از هر زمانِ دیگری تحت تحریم و هجمه‌ی دشمنان قرار داریم، رمز موفقیت و غلبه بر مشکلات موجود، وحدت در بین آحاد و اقشار مختلف ملت جمهوری اسلامی ایران است.

وی یادآور شد: اگر اتاق فکر دشمن بداند که در بین ما همدلی و وحدتی وجود ندارد به‌راحتی نفوذ خواهد کرد.

امام جمعه تبریز، تصویب الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (سی‌اف‌تی) را مورد اشاره قرار داد و گفت: در هفته گذشته و پس از بحث‌ها و حواشی زیاد و نظرات مخالف و موافقی که از رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف عنوان شد، لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم موسوم به سی‌اف‌تی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید و برای تایید به شورای نگهبان ارسال شد.

وی با بیان اینکه در باب این لوایح بحث‌های زیادی صورت گرفته و نیازی به بازگویی آن‌ها نیست، خاطرنشان کرد: این کنوانسیون‌ها در خصوص مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در سطح جهان هستند که تعدادی از کشورهای جهان در آن عضوند اما نکته مهم آن است که اگرچه این کنوانسیون‌ها ظاهر خوبی داشته و برای جلوگیری از فساد مالی و مبارزه با تروریسم طراحی شده‌اند اما همانگونه که مقام معظم رهبری چندی پیش در دیدار با نمایندگان فرمودند، این پیمان‌ها و کنوانسیون‌ها ساخته و پرداخته نظام سلطه و آمریکا بوده و علی‌رغم ظاهر خوب‌شان تنها تامین‌کننده‌ی اهداف شوم آن‌هاست بنابراین در مواجهه با چنین مواردی باید بسیار هوشمندانه عمل کرد چراکه در برابر و جنگ با نظام سلطه پرداختن به ظواهر قضایا کافی نیست.

آل‌هاشم ضمن تاکید به اینکه در نظام جمهوری اسلامی بن‌بست معنا ندارد و هیچ مساله‌ای در آن لاینحل نمی‌ماند، تصریح کرد: شورای نگهبان و پس از آن مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود دارند که هر کدام در حیطه اختیارات خودشان به این مورد رسیدگی خواهند کرد و جای نگرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: فقط به برخی افراد که آگاهانه یا از روی ناآگاهی اعتقاد دارند برای حل مشکلات باید بسوی دشمنان برویم تذکر می‌دهیم که به تاریخ چهل ساله انقلاب سری بزنند تا شاید نظرات خود را اصلاح کنند.

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه‌ها با بیان اینکه مسوولان ذی‌ربط باید در رفع مشکلات اقتصادی نهایت تلاش‌شان را کنند، افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با سران سه قوه در خصوص مواجهه با مشکلات اقتصادی فرمایشاتی راهبردی را ارائه نمودند و به‌واقع فرمان داده و راه را نشان دادند چراکه ایشان تاکید کردند که امروز به کار جهادی و تلاش فوق‌العاده نیاز است و برای حل مشکلاتی همچون گرانی، نظام نقدینگی بانکی، اشتغال، تورم و فرآیند بودجه‌ریزی باید مسوولان ذی‌ربط تصمیمات جدی و عملیاتی بگیرند.

وی اضافه کرد: امیدواریم مسوولان در ارتباط با فرمایشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عنایت ویژه داشته باشند.

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مناسبت‌های هفته آینده و سالگرد شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی، یادآور شد: بعد از شهادت آیت الله قاضی، مدنی، دستغیب و صدوقی پنجمین شهید محراب آیت‌الله اشرفی اصفهانی است که ایشان علاوه بر تبلیغ دینی در کرمانشاه، سابقه مبارزه سیاسی در پیش از انقلاب و خدمت در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل را نیز داشتند.

وی در ادامه با اشاره به روز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: یکی از یادگارهای با ارزش امام همین تشکیل نهاد عقیدتی سیاسی ارتش بود که مقام معظم رهبری هم نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری این نهاد دارند که وظیفه و هنر عقیدتی سیاسی ارتش این است که دل‌ها را بسوی خدا نزدیک‌تر کند.

آل‌هاشم، همچنین روز جهانی نابینایان را مورد اشاره قرار داد و گفت: حدود ۴۴ میلیون نفر نابینا در سراسر دنیا زندگی می‌کنند و اهمیت آن‌ها به‌عنوان بخشی از جامعه جهانی سبب به نامگذاری ۲۳ مهر به‌نام روز نابینایان شده که به روز «عصای سفید» نیز معروف است. این روز بهانه‌ای برای پاسداشت دستاوردهای افراد نابینا است.

وی با اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی از اواخر مهرماه، تاکید کرد: توجه به ورزش و تلاش برای توسع