مصاحبه استاد دانشگاه ترکیه‎ای که تراکتوری‎ها را سورپرایز کرد
مصاحبه استاد دانشگاه ترکیه‎ای که تراکتوری‎ها را سورپرایز کرد

استاد دانشگاه ترکیه ای طی اقدامی جالب، با شال باشگاه تراکتورسازی تبریز برای دریافت جایزه روی سن آمد.

به گزارش عصرتبریز، یکی از اتفاقات جالبی که در حاشیه اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی به میزبانی شهر تبریز  رخ داد، ابتکار یکی از اساتید دانشگاه ترکیه در مراسم اختتامیه بود. این استاد دانشگاه که به عنوان یکی از برترین های کنگره انتخاب شد، در حالی برای دریافت جایزه خود روی سن آمد که شال هواداری باشگاه تراکتورسازی تبریز را بر گردن داشت. این اقدام او با استقبال بی نظیر حاضرین در مراسم اختتامیه همراه بود که این استاد دانشگاه را به شدت تشویق کردند. جالب اینجاست که وی در مدت حضور خود در تبریز اقدام به تهیه پیراهن تیم تراکتورسازی نیز کرده و آن را در حاشیه همایش به نمایش گذاشت.

مجاهد فیشنه، جزو اساتید دانشگاه سیواس جمهوریت ترکیه در رشته مدیریت ورزشی است. او همچنین هدایت تیم فوتبال این دانشگاه را نیز بر عهده دارد. پس از اینکه خبر سورپرایز او در رسانه ها منتشر شد، پیش از ترک تبریز و بازگشت به ترکیه، سراغ این استاد دانشگاه رفته و با او گپ زدیم:

هواداران تراکتور جذبم کردند

من از مدت ها پیش با توجه به اینکه فعالیت زیادی را در رشته فوتبال داشتم با اکثر اهالی فوتبال کشور ترکیه در ارتباط هستم. یکی از دوستان صمیمی من ارطغرول ساغلام است که سال گذشته به عنوان سرمربی در تیم تراکتورسازی حضور داشت. پس از اینکه ساغلام در تراکتورسازی حضور یافت من علاقه بسیاری به این باشگاه پیدا کردم. چرا که او از جو شهر تبریز، باشگاه تراکتورسازی و هواداران عاشق این تیم برایم صحبت کرده بود. پس از اینکه این صحبت ها را شندیم به تحقیق در اینترنت پرداخته و متوجه شدم که تراکتورسازی یکی از تیم های پر طرفدار و قدرتمند فوتبال ایران است. مهمترین عاملی که باعث شد من این باشگاه را تا این حد دوست داشته باشم هواداران و جو ورزشگاهش است که واقعا برایم جالب توجه بود.

ساغلام را باید نگه می داشتید!

من یک ترکیه ای هستم و هموطن و دوست ارطغرول ساغلام به شمار می روم اما بدون تعصب عقیده ام این است که باید او در تراکتور می ماند. اگر فرصت کافی به این سرمربی داده می شد او می توانست نتایج خوبی را در آینده برای تراکتوری ها کسب کند. البته هر باشگاهی سیاست های خاص خودش را دارد و باید به آن احترام بگذاریم. نظر من یک نظر شخصی است و نمی توان گفت که صدرصد درست است. تراکتورسازی را به واسطه ساغلام شناختم و اینک این تیم را بسیار دوست دارم و امیدوارم که همیشه نتایج خوبی را از این تیم شاهد باشیم.

بازارگردی، چای ایرانی و پیراهن تراکتور

در مدت سه روزی که در تبریز بودم تجربه های بسیار خوبی کسب کرده و دوستان بسیار بامحبتی هم پیدا کردم. بازار تبریز را گشتیم و کلی لذت بردیم. این بازار قدیمی واقعا برای من شگفت انگیز بود. چای ایرانی را هم در بازار تبریز نوشیدیم که بسیار دلچسب بود. خریدن پیراهن تراکتورسازی یکی از برنامه های قبلی من بود که در تبریز آن را انجام دادم تا به عنوان یکی از بهترین سوغاتی هایم آن را به ترکیه ببرم.

ورزشگاه یادگار امام فوق العاده است
من در ویدئوهایی که در اینترنت مشاهده کرده بودم متوجه این موضوع شدم که تراکتورسازی تیمی پر هوادار است و یک ورزشگاه بزرگ دارد. من این ورزشگاه را در برخی از دیدارها پر از تماشاگر دیده ام و برایم بسیار هیجان انگیز بود که بتوانم این ورزشگاه را از نزدیک ببینم. به کمک دوستانم در تبریز این اتفاق رخ داد و در ورزشگاه یادگار امام حضور پیدا کردیم. واقعا ورزشگاه فوق العاده ای بود و حیف که تراکتورسازی در این روزهایی که ما در تبریز بودیم بازی نداشت که بتوانیم در سکوهای پر این بازی را تماشا کنیم.

ایده ام از پیش تعیین شده نبود

با اینکه از پیش با تراکتورسازی آشنا بوده و این تیم را دوست داشتم ولی تصمیمی در رابطه با دریافت جایزه به همراه شال این تیم نداشتم. این ایده به یک باره به ذهن من و دوستم حامد که در کنگره اوراسیایی علمی ورزشی با او آشنا شده بودم به ذهن مان رسید. او این شال را برای من تهیه کرد. پیش از آغاز مراسم از مسئولین سوال کردم آیا می توانم چنین کاری را انجام دهم و خوشبختانه آنها اعلام کردند که هیچ مشکلی از بابت انجام این کار ندارم. سرانجام لحظه مورد نظر فرا رسید و من با شال تراکتور جایزه ام را دریافت کردم که باعث شوکه شدن حضار شده بود. هواداران تراکتورسازی در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت واکنش های بسیار مثبتی به این موضوع داشتند. آنها از طریق اینستاگرام با من ارتباط برقرار کرده و بابت کارم از من تشکر کردم. خیلی خوشحالم که توانستم با این کار دوستان زیادی را در تبریز پیدا کنم.

انتهای پیام/س