آمار ۷۵۰ هزار نفری دانش‎آموزان در آذربایجان‎شرقی/ ۳۱ هزار کلاس درس در استان دایر است
آمار ۷۵۰ هزار نفری دانش‎آموزان در آذربایجان‎شرقی/ ۳۱ هزار کلاس درس در استان دایر است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: ۷۵۰ هزار دانش آموز آذربایجان‎شرقی در ۵هزار و ۲۰۰ مدرسه فیزیکی و ۸ هزار و ۲۰۰ مدرسه دایر و ۳۱ هزار کلاس درس مشغول ادامه تحصیل می باشند.

به گزارش عصرتبریز، جعفر پاشایی صبح امروز در اجلاس روسای ادارات سنجش استان های سراسر کشور در باشگاه فرهنگیان تبریز گفت: ۷۵۰ هزار دانش آموز آذربایجان‎شرقی در ۵هزار و ۲۰۰ مدرسه فیزیکی و ۸ هزار و ۲۰۰ مدرسه دایر و ۳۱ هزار کلاس درس مشغول ادامه تحصیل می باشند که شامل ۴۵ هزار پرسنل فرهنگی در استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه  رویکرد ما یادگیری دوحلقه ای یعنی حل مساله با روشهای جدید آموزشی و پرورشی است، ابراز داشت: برابر ارزیابی های وزارتی همیشه رتبه های کمتر از ۵ را داشته ایم و در جشنواره شهید رجائی نیز سه سال پیاپی رتبه برتر را در تمامی شاخص های عمومی و اختصاصی کسب کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در کسب رتبه های تک رقمی کنکور بعد از تهران در رتبه اول قرار داریم در طی دو سال اخیر و همچنین در المپیادهای کشوری و بین المللی و همچنین مسابقات ورزشی و فرهنگی و هنری نیز در جایگاه برترین ها هستیم.

پاشایی اضافه کرد: در حوزه سنجش کشور، اقدامات زیادی انجام گرفته که دقیقاً مصداق یادگیری دو حلقه‌ای است به طوریکه می‌توان مرکز سنجش را یکی از بخش‌های کم توقع ولی پرکار نام برد که کارهای بزرگی انجام می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی متذکر شد: ارسال سوالات به شکل الکترونیکی به مدارس روشی بود که مرکز سنجش ارائه داد و باعث کاهش نارسایی‌ها شد.

وی بیان داشت: در جلسات اعضای شورای معاونان یکی از حوزه‌هایی که معمولاً مورد تمجید وزرای آموزش و پرورش قرار گرفته، همین مرکز سنجش بوده است.

پاشایی اذعان داشت: در حال حاضر نوع نگاه مردم، مسوولان به حوزه سنجش وزارت آموزش و پرورش یک نگاه بسیار مثبتی است که امیدواریم بیش از این در راستای ارتقای سنجش موفق و موید شوند.

انتهای پیام/