۵۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد به عتبات عالیات اعزام می‎شوند
۵۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد به عتبات عالیات اعزام می‎شوند

معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: ۵۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

به گزارش عصرتبریز، یوسف زمانی با بیان این مطلب اظهار کرد: یک هزار و ۷۵۳ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست امسال در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس، قم و عتبات عالیات اعزام شده‎اند.

وی با بیان این که برای اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان از طریق کمک‌های مردمی هزینه شده است، افزود: طرح شوق زیارت با هدف اعزام مددجویانی که تا کنون توفیق زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) و امام رضا(ع) را نداشته‎اند، اجرا می‌شود.

وی با اشاره به این که ۴۱ نفر از مددجویان نیز در این مدت به عتبات عالیات اعزام شده‎اند، بیان کرد: مددجویان در مدت اقامت، بارگاه ملکوتی حضرت امام علی(ع) در نجف اشرف و حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) را در کربلای معلی زیارت کرده‌ا‎‌ند.

زمانی با اشاره به اهداف اجرای طرح شوق زیارت،افزود:اردوهای زیارتی با هدف تحکیم بنیان خانواده، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری برای مددجویان برگزار می‌شود.

وی با دعوت از خیران برای کمک به اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی، تاکید کرد: مشارکت خیران در طرح شوق زیارت موجب خواهد شد تا بتوانیم تعداد بیشتری از مددجویانی را که در حسرت زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) هستند، رهسپار مشهد مقدس کنیم.

انتهای پیام/