۵۲۱ نفر در تصادفات آذربایجان‌شرقی جان باختند/ مصدوم شدن ۹۹۶۹ نفر
۵۲۱ نفر در تصادفات آذربایجان‌شرقی جان باختند/ مصدوم شدن ۹۹۶۹ نفر

مدیر کل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: در نیمه نخست امسال ۵۲۱ نفر در تصادفات استان جان باختند.

به گزارش عصرتبریز، آرتین کمالی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار داشت: در نیمه اول امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۵۲۱ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۴۳۸ نفر بوده حدود ۱۹ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۴۱۲ نفر مرد و ۱۰۹ نفر زن بودند.

وی،  افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۳۵۸ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۸۰ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۳ نفر در جاده‌های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است، ضمناً در طی این مدت ۵۲ نفر نیز از این تعداد خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۱۸ نفر با فاصله بیش از ۳۰ روز از تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: در شهریور ماه سال‌جاری تعداد ۱۱۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت که ۹۲ نفر بود حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است.

کمالی یادآور شد: در طی ۶ ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه‌کننده به ادارات پزشکی قانونی ۹ هزار و ۹۶۹ نفر بوده است که از این تعداد ۲ هزار و ۷۳۷ نفر زن و ۷ هزار و ۲۳۲ نفر مرد بودند. این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۹ هزار و ۲۱ نفر گزارش شده بود ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در شهریور سال‌جاری یک‌هزار و ۸۹۹ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصدافزایش نشان می‌دهد.

این گزارش می افزاید، تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۶ در استان ۷۹۰ نفر بود که از این تعداد ۱۶۰ نفر زن و ۶۳۰ نفر مرد گزارش شده‌اند.

مصدومان این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر ۱۶ هزار و ۳۶۴ نفر گزارش شده است.

انتهای پیام/