۶۶۱ نفر بر اثر شدت سوانح رانندگی در آذربایجان‎شرقی جان باختند
۶۶۱ نفر بر اثر شدت سوانح رانندگی در آذربایجان‎شرقی جان باختند

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مرگ ۶۶۱ نفر بر اثر شدت سوانح رانندگی در شش ماه اول سال جاری در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، فرزاد رحمانی با بیان این مطلب گفت: ۱۱ هزار و ۵۶۲ مصدوم حوادث رانندگی در این مدت توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل شده‌ و یک هزار و ۹ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

وی اظهار کرد: در این مدت دو هزار و ۹۸۷ بیمار قلبی، یک هزار و ۴۳۸ بیمار سکته مغزی و یک هزار و ۴۲۷ بیمار تنفسی توسط اورژانس ۱۱۵ استان امدادرسانی شده‌اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با بیان اینکه ۲۳۵ نفر به دلیل گاز گرفتگی با مونواکسید کربن، مسموم شده‌اند، افزود: سه نفر نیز به دلیل مسمومیت با مونواکسید کربن جان خود را از دست داده‌اند.

رحمانی از انجام بیش از ۵۳ هزار ماموریت توسط اورژانس آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار کرد: کارشناسان این مرکز در شش ماه سال جاری به ۳۵ هزار و ۷۱۲ ماموریت تصادفی و غیر تصادفی اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین اعزامی‌ها در سطح شهر تبریز انجام شده است، افزود: از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۳۹ ماموریت در شهرستان تبریز و ۸۱ هزار و ۶۷۸ ماموریت در سایر نقاط استان انجام شده است.

وی گفت: از ۱۱ هزار و ۷۳۱ ماموریت تصادفی انجام شده، پنج هزار و ۳۴۴ ماموریت تصادف در شهرستان تبریز و شش هزار و ۳۸۷ مورد ماموریت تصادفی در سایر شهرستان‌ها انجام شده است.

انتهای پیام/