شکست تلخ هادی در آستانه فینال
شکست تلخ هادی در آستانه فینال

ملی پوش سنگین وزن کشتی آزاد ایران در دیدار نیمه نهایی مقابل حریف گرجستانی شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

به گزارش عصرتبریز، پرویز هادی، ملی پوش سنگین وزن کشتی ایران پس از پیروزی ۱۱ بر صفر در دور نخست مقابل «روبرت باران» دارنده مدال برنز اروپا از لهستان، در دور دوم نیز با نتیجه ۱۱ بر ۲  مقابل «ابراگیم سعیداف» دارنده مدال برنز المپیک از بلاروس به پیروزی رسید تا در مرحله یک چهارم نهایی  برابر «طاها اکگول» قهرمان المپیک و جهان از ترکیه قرار بگیرد.

این غول ترکیه ای که شانس اول قهرمانی در بوداپست به حساب می آمد، در یک کشتی سخت و نفسگیر مغلوب قدرت پسر آذربایجانی شد و از نفس افتاد تا ۳ بر ۲ بازنده باشد. پرویز هادی در واقع یک شگفتی بزرگ را رقم زد و در حالی که در کارنامه هیچ مدال المپیکی و جهانی دیده نمی شود، قهرمان المپیک را شکست داد.

او در نیمه نهایی برابر گنو پتریاشویلی قرار گرفت و در حالی که می توانست برنده باشد، در نهایت ۱۳ بر ۶ شکست خورد تا از رسیدن به فینال بازبماند و به رده بندی برسد. این اتفاق در حالی رخ داد که با شکست دادن اکگول همه از هادی به عنوان مدعی شماره یک کسب مدال طلای سنگین وزن این دوره از رقابت ها یاد می کردند. با شکست هادی، روز اول مسابقات جهانی کشتی آزاد هیچ فینالیستی برای ایران به همراه نداشت.

انتهای پیام/س