رئیس‌جمهور به مطالبه مردم آذربایجان برای انتخاب وزیر تُرک زبان توجه کرد/ رحمانی تجارب ارزشمندی در حوزه صنعت و تجارت دارد
رئیس‌جمهور به مطالبه مردم آذربایجان برای انتخاب وزیر تُرک زبان توجه کرد/ رحمانی تجارب ارزشمندی در حوزه صنعت و تجارت دارد

نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس، از رئیس جمهور برای معرفی گزینه تُرک زبان به مجلس به منظور فعالیت در وزارت صمت در راستای تحقق مطالبه مردم آذربایجان قدردانی کرد.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی با قدردانی از اقدام رئیس جمهور در جهت معرفی گزینه تُرک زبان به مجلس برای فعالیت در وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: ما پیش از این در مصاحبه‌هایی از رئیس جمهور درخواست کرده بودیم که در راستای تحقق مطالبه مردم خطه آذربایجان یک وزیر تُرک زبان انتخاب کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این مطالبه جمعیت زیادی بود که در شمال غرب کشور زندگی می‌کنند و پیوسته نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید را مورد حمایت قرار داده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: این اقدام درخوری است که دولت از ظرفیت تمام اقوام در کابینه خود بهره‌مند شود، بنابراین از جناب آقای دکتر روحانی و تیم انتخاب‌کننده انتصابات تشکر می‌کنیم که به این خواسته مردم آذربایجان توجه کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بی‌تردید آقای دکتر رحمانی فردی شایسته است که سوابق خوبی نیز در مجلس داشته است، کما اینکه ریاست کمیسیون صنایع و معادن را برعهده داشت و در سال‌هایی که در سمت قائم مقام در وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت داشته هم به کسب تجربیات ارزشمندی توسط وی منجر شد، ضمن اینکه انتخاب آقای رحمانی گویای توجه رئیس جمهور به اهمیت جوانگرایی و شایسته‌سالاری بوده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امیدواریم مجلس نیز با توجه به اینکه آقای رحمانی تا دوره قبل نیز به عنوان نماینده مجلس فعالیت داشته است را مورد حمایت قرار دهد تا این تصمیم منشا خیر و برکت برای حوزه صنعت و بازرگانی کشور قرار گیرد و وی با تدبیر و توازن در جهت پیشبرد اهداف این وزارتخانه و بهبود اوضاع کشور در این حوزه که در شرایط کنونی از اهمیت بسزایی برخوردار است، گام بردارد.

انتهای پیام/