چهاردهمین سمپوزیوم روابط عمومی آغاز به کار کرد
چهاردهمین سمپوزیوم روابط عمومی آغاز به کار کرد

چهاردهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی صبح امروز دوشنبه ۳۰ مهرماه در کتابخانه ملی ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش عصرتبریز، چهاردهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی صبح امروز دوشنبه ۳۰ مهرماه با سخنرانی دکتر جکلین پورسل عضو هیات مدیره انجمن بین المللی روابط عمومی از ایرلند و مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و همچنین هوشمند سفیدی دبیر کل این سمپوزیوم در محل سالن همایش های کتابخانه ملی در تهران آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم، هوشمند سفیدی ضمن گرامیداشت یاد مرحوم میرزابابا مطهری نژاد از پیشکسوتان روابط عمومی ایران که چندی پیش درگذشت، با اشاره به لزوم برقراری ارتباط موثر میان مسئولان و افکار عمومی از طریق روابط عمومی ها و همچنین رسانه ها در برهه حساس کنونی، گفت: کشور ما در مقطعی دشوار قرار گرفته و این می طلبد که فعالان حوزه ارتباطات و روابط عمومی به صورتی باورانه تر و نظام مندتر افکار عمومی را که آماج یک جنگ رسانه ای شدید قرار گرفته است، آگاه کنند.

وی افزود: اگر واقعیات بر کسی پوشیده نیست اما نباید با سرپوش گذاشتن بر برخی از این واقعیت ها، با استفاده نکردن از ظرفیت های کشور در حوزه اقناع سازی افکار عمومی، شرایط را بغرنج تر کرد.

دبیر کل سمپوزیوم روابط عمومی ایران با بیان اینکه سیر تضعیف روابط عمومی ها در کشور از بیش از یک دهه قبل و به خصوص از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است، از اینکه هنوز هم برخی از وزارتخانه ها یا مدیر روابط عمومی ندارند و یا بعضا افرادی را به این منصب می گمارند که شایستگی آن را ندارند، ابراز تاسف کرد و یادآور شد: ما به مدیران متخصص و توانمند در حوزه روابط عمومی ها نیاز داریم؛ کسانی که به واقع از پسِ این کار برآیند.

سفیدی لزوم تلاش دولت را برای اعمال تصمیمات جدی در این زمینه یادآور شد و گفت: آنچه موجب شگفتی است این است که چرا علی‌رغم تصدیق برخی دولتمردان نسبت به ذات اطلاع رسانی در کشور، اراده ای برای حل این مشکل مشاهده نمی شود؟

وی با تأکید بر لزوم تخصصی شدن کار روابط عمومی ها در عین توسعه بخشی به آن در دوره کنونی که شاهد تحولات فزاینده در حوزه اطلاع رسانی به ویژه در فضای مجازی هستیم، گفت: نباید به برخی بدخواهان از جمله همین آقای ترامپ اجازه داد که امنیت روانی جامعه دچار آسیب شود، این کار نه با سکوت روابط عمومی ها، بلکه با اطلاع رسانی بهنگام و آگاه سازی افکار عمومی نسبت به مشکلات و واقعیات موجود و در انداختن طرح های کارشناسان برای حل این مشکلات، قابل انجام است.

سفیدی با اشاره به اینکه در آستانه ورود به تحولاتی اساسی در حوزه اطلاع رسانی در جهان هستیم، هشدار داد اگر روابط عمومی ها در کشور برای این دوران آماده نباشند و خودشان را از لحاظ دانشی به روزسازی نکنند، یقینا میدان را به هجمه های روانی علیه جامعه می بازند و نمی توانند تأثیری در اقناع سازی افکار عمومی بگذارند.

در مراسم افتتاحیه چهاردهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی همچنین از مدیران ارشد ارتباط گستر و کارشناسان برتر روابط عمومی در دستگاه های مختلف با اعطای نشان های ویژه و لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/