صدور ویزای اربعین برای ۶۰ هزار زائر آذربایجان‌شرقی و غربی در تبریز/ رکورد ویزا شکسته می‌شود
صدور ویزای اربعین برای ۶۰ هزار زائر آذربایجان‌شرقی و غربی در تبریز/ رکورد ویزا شکسته می‌شود

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۶۸ هزار ویزا برای استان‌های آذربایجان شرقی و غربی صادر شده بود گفت: تا امروز بیش از ۶۰ هزار نفر ویزا دریافت کرده اند که احتمالا در دو روز آینده رکورد سال گذشته شکسته می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، امیر روحی با اشاره به آمار ثبت‌نام زائران اربعین آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در سامانه سماح اظهار داشت: بیش از ۶۸ هزار نفر در این سامانه برای دریافت ویزای اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از این آمار ۱۷ هزار و ۸۸۲ نفر از آذربایجان غربی برای سفر به اربعین ثبت‌نام کردند افزود: حدود ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر هم از زائران آذربایجان شرقی در سامانه سماح برای دریافت ویزای اربعین ثبت نام کردند.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی در ادامه، آمار ویزاهای صادر شده در کنسولگری موقت عراق، مستقر در تبریز را یادآور شد و گفت: تا پایان وقت دیشب ۳۰ مهرماه بیش از ۶۰ هزار و ۷۰۰ ویزا برای متقاضیان سفر اربعین حسینی صادر شده که ۴۳ هزار و ۱۹۸ ویزا مربوط به زائران آذربایجان شرقی و ۱۷ هزار و ۵۷۸ ویزا هم مربوط به زائران آذربایجان غربی است.

روحی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۶۸ هزار ویزا برای استان‌های آذربایجان شرقی و غربی صادر شده بود خاطر نشان کرد: تا امروز بیش از ۶۰ هزار نفر ویزا دریافت کرده اند که روز گذشته ۸ هزار ویزا صادر کردیم و بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ نفر هم امروز در سامانه سماح آماده صدور ویزا است که احتمالا دردو روز آینده رکورد سال گذشته شکسته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روادید و ویزای زائران اربعین حداکثر تا ۷۲ ساعت از تحویل به شرکت مرکزی کارگزاران اربعین صادر می‌شود، ابراز داشت: بعضاً تاخیری اگر رخ دهد به دلیل نقص مدارک یا تحویل دیرهنگام آژانس‌های زیارتی است که ما حتی در روزهای تعطیل با افزایش نفرات، زمان صدور ویزا را به ۴۸ ساعت و در برخی موارد تا ۲۴ ساعت نیز رسانده ایم.

روحی در پایان به زائران متقاضی سفر به اربعین توصیه کرد تا دریافت ویزای خود را به روزهای پایانی موکول نکنند، تصریح کرد:  صدور ویزا تا ۴۸ ساعت قبل از اربعین، یعنی تا روز یکشنبه ۶ آبان ادامه است لذا زائران آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی تقاضای دریافت ویزا را به روزهای پایانی موکول نکنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم