دو هفته دیگر استان را ترک می‎کنیم
دو هفته دیگر استان را ترک می‎کنیم

استاندار آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته، ۲۰ مهرماه که حدود دو هفته از حضور ما در استان می‌گذشت در همایشی در دانشگاه تبریز موضوع بازنگری سند تدبیر توسعه مطرح بود و در حال حاضر که تا دو هفته استان را ترک می‎کنیم، این سند آماده شده است.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش صبح امروز در همایش روز آمار و برنامه‌ریزی اظهار کرد: آیه‎ای در قرآن کریم در مورد صحبت آمده ‌که می‎فرماید وقتی صحبت می‌کنید محکم (به معنای مستند) صحبت کنید و در واقع صحبت مستحکم و سدید را باعث اصلاح جوامع و تصمیمات سدید قلمداد کرده است.

وی افزود: سال گذشته، ۲۰ مهرماه که حدود دو هفته از حضور ما در استان می‌گذشت در همایشی در دانشگاه تبریز موضوع بازنگری سند تدبیر توسعه مطرح بود و در حال حاضر که تا دو هفته استان را ترک می‎کنیم، این سند آماده شده است و ما به آینده این سند بسیار امیدواریم.

خدابخش در ادامه صحبت‎های خود بر لزوم تجهیز مدیران به آمار و اطلاعات دقیق تاکید و تصریح کرد: گاها اظهارنظرهایی می‎شود که آبروی استان و کشور را زیر سوال می‎برد که مهمترین دلیل آن نبود آمار و اطلاعات دقیق و مستند است.

این مسئول همچنین مستندسازی کلیه اقدامات و عملکردهای دستگاه‎های دولتی بر اساس آمار و ارقام مشخص را ضروری برشمرد و افزود: در قضیه صنعتی شدن کشور در دهه ۴۰ دو شهر تبریز و اراک به عنوان شهر توسعه صنعتی انتخاب شدند و در آن زمان به میزان ۱۰۰ میلیون دلار در کارخانه‎های تراکتورسازی و ماشین‎سازی سرمایه‎گذاری دولتی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که بعد از انقلاب دولت در مجموعه فولاد مبارکه اصفهان به میزان ۳ الی ۵ میلیارد دلار سرمایه‎گذاری کرده و بزرگترین سرمایه‎گذاری‎ها در حوزه نفت و پتروشیمی صورت گرفته است.

استاندار آذربایجان‎شرقی اذعان داشت: کشور ما یک کشور نفتی است و صنایع تجهیزات مرتبط نفت و پتروشیمی نیز بسیار حائز اهمیت هستند و باید تلاش کنیم با جذب سرمایه‎گذاری‎های موثر در این عرصه‎ها، آذربایجان‎شرقی در تولید ناخالص داخلی به جایگاه دهه چهل خود بازگردد.

خدابخش در بخش دیگری از صحبت‎های خود متذکر شد: فضای کسب و کار بسیار متغیر است که تصمیم‎گیری و برنامه‎ریزی را سخت می‎کند؛ به عنوان مثال در سفر دکتر نوبخت به تبریز ۱۰۰ میلیارد تومان برای راه‎آهن میانه- تبریز مصوب شد که ۷۰ میلیارد تومان آن هفته گذشته تخصیص یافت ولی در این فاصله قیمت ورق پل حداقل دو برابر شده است که باید در ماشین سازی اراک تولید شود.

انتهای پیام/