شبستر جزء پنج شهرستان اول در کشف جرایم سایبری استان است
شبستر جزء پنج شهرستان اول در کشف جرایم سایبری استان است

شبستر - سرهنگ محمودی رئیس پلیس فتای استان آذربایجان‎شرقی گفت: شبستر جزء پنج شهرستان اول کشف جرایم سایبری استان است و صددرصد جرایم رایانه‌ای کشف شده است.

به گزارش خبرنگار عصر از شبستر، سرهنگ محسن محمودی رئیس پلیس فتای استان در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان شبستر، رسانه‌ها را یار و همیار پلیس فتا خواند و با بیان اینکه رسانه بازوی قدرت برای پلیس فتا است، گفت: رسانه‌های فضای مجازی در یک جبهه واحد و تحت یک فرماندهی واحد سعی دارند با مدیریت فضای ارتباطات، شفافیت و چرخش صحیح اطلاعات را با هم مدیریت کنند.

وی افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی هم سنگ با انقلاب اسلامیست و حرکت با بصیرت در این فضا با حفظ ارزش های اسلامی و نشان دادن شآن ملت ایران و فرهنگ ناب اسلامی مان باید چراغ راه همه ما باشد.

رئیس پلیس فتا در ادامه افزود: همه شهدای انقلاب اسلامی ما سر دادند که ما از ایمان‌ مان در خاکریز خودمان دفاع کنیم و مراقب آن چیزی که هویت ایرانی و اسلامی ماست در فضای مجازی باشیم.

محمودی گفت: ما باید سنت های بی بدیل ایرانی و اسلامی خودمان را در فضای مجازی ترویج دهیم تا تمام ملت ها آن را مشاهده کنند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:عمده‌ترین جرائم در حوزه سایبری بر اساس آمار پرونده‌های تشکیل شده در این استان ،نشر اکاذیب، برداشت‌های اینترنتی و مزاحمت‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بوده است.

محمودی گفت: شبستر جزء ۵ شهرستان اول کشف جرایم سایبری استان است و صددرصد جرایم رایانه‌ای کشف شده است. گمنامی و نداشتن هویت کاربران فضای مجازی باعث وقوع این جرایم بوده و تلاش مستمر نیروی پلیس شبستر باعث کشف تمام جرایم شده است.

رئیس پلیس فتای استان از خبرنگاران درخواست کرد: نهضت امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی در استان شروع شده و از اصحاب رسانه منطقه میخواهیم اهمیت این فضا را به مردم ولایی و عالم پرور شبستر تبیین کنند.

محمودی در مورد پرونده یکی از مدیران کانال شهرستان شبستر نیز گفت: پلیس فتا خود را موظف می داند هر گونه شکایت در حیطه فضای مجازی را پیگیری نماید با توجه به این که جرم این مدیر جزء جرایم مشهود بوده و به عموم مردم مربوط بود طبق دستور قضایی با این شخص برخورد شد .

وی در خصوص پخش یک کلیپ از شبستر در رسانه های مختلف دنیا نیز گفت: این کلیپ بعد از انتشار در یک کانال منطقه ساعاتی بعد حذف شده بود ولی چون توسط کاربران به جاهای مختلف درج شده بود امکان حذف آن نبود و به سرعت در شبکه های معاند انتشار یافت .

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: شهروندان در صورت بروز مشکلات در فضای مجاری، به پلیس فتا مراجعه و مشکل خود را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

انتهای پیام/