بازگشت ادینیو به لیگ برتر ایران
بازگشت ادینیو به لیگ برتر ایران

ستاره سابق تراکتورسازی در آستانه بازگشت به لیگ برتر ایران قرار دارد.

به گزارش عصرتبریز، هواداران تیم تراکتورسازی تبریز خاطرات بسیار خوبی از لوسیانو ادینیو، مهاجم برزیلی دارند که در دو مقطع برای تیم شان بازی کرده است. ادینیو در مقطع اول حضورش در تراکتورسازی با گل های حساس و زیبایی که برای تیمش به ثمر رساند به عنوان آقای گل لیگ برتر دست یافت. او در مقطع دوم حضورش در تبریز با توجه به اینکه امیر قلعه نویی در پستی غیر تخصصی بازی اش می داد نتوانست فروغ قبل را داشته باشد. با وجود این اتفاق، ادینیو همچنان محبوبیت خود را حفظ کرد و با اینکه دو سال از خداحافظی اش از هواداران تراکتورسازی می گذرد همچنان از او به عنوان یکی از بهترین های تاریخ تیم تراکتورسازی یاد می شود.

طبق اخبار بدست آمده از منابع آگاه، مسئولان یکی از دو تیم لیگ برتری فوتبال آذریایجان مذاکراتی را با لوسیانو ادینیو داشته اند. مذاکرات طرفین نتایج مثبتی در پی داشته و این بازیکن برزیلی در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد به زودی به فوتبال ایران باز خواهد گشت و مقصدش نیز شهر تبریز است. با توجه به اینکه این مهاجم برزیلی در حال حاضر در یکی از لیگ های محلی کشورش بازی می کند، منتظر است تا بازی های این لیگ به پایان برسند؛ بازی های لیگ محلی که ادینیو در آن بازی می کند، چند هفته دیگر به پایان خواهد رسید.

لازم به ذکر است که ادینیو به مدت ۳ سال در تیم مس کرمان حضور داشت. او در این مدت در ۱۰۳ بازی برای مس انجام داده و ۴۷ گل نیز به ثمر رساند. دو سال پس از جدایی از مس و پیوستن به الشارجه، او به کرمان بازگشت و یک فصل دیگر نیز برای مس کرمان بازی کرد، او در این فصل ۸ گل زد و مورد توجه مسئولان باشگاه تراکتورسازی قرار گرفت. انتقال به تراکتورسازی، بزرگترین اتفاق دوران فوتبالی ادینیو در ایران بود، او در فصل ۹۴-۹۳ در ۳۰ بازی برای تیمش ۲۰ گل به ثمر رساند و آقای گل شد. پس از درخشش در تراکتور، ادینیو به السیلیه قطر پیوست اما روزهای خوبی نداشت و بار دیگر به تراکتورسازی بازگشت.  او در مقطع دوم حضورش در تبریز با توجه به اینکه امیر قلعه نویی در پستی غیر تخصصی بازی اش می داد نتوانست فروغ قبل را داشته باشد. او ۲۲ بازی برای تراکتورِ قلعه نویی بازی کرد و ۷ گل نیز به ثمر رساند؛ البته او اکثر این بازی ها را به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفت و فرصت خودنمایی زیادی نداشت.

انتهای پیام/س