انتقاد از شرایط دشوار راه اندازی کسب‎وکار در کشور
انتقاد از شرایط دشوار راه اندازی کسب‎وکار در کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از شرایط دشوار راه اندازی کسب و کار در کشور انتقاد کرد.

به گزارش عصرتبریز، محمد حسن‌نژاد درباره جدیدترین گزارش بانک جهانی مبنی بر کسب رتبه ۱۲۸ ایران از بین ۱۹۰ کشور در زمینه شاخص بهبود فضای کسب و کار گفت: باید پذیرفت نباید رتبه ایران در زمینه کسب و کار با توجه به ظرفیت های فراوان، پایین باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سرمایه گذاران برای صدور مجوز فعالیت باید به ادارات و دستگاه های مختلف مراجعه کنند و با وجود اینکه این مسائل و مشکلات مطرح شده اما رسیدگی جدی انجام نمی شود.

لزوم توجه به ارتقای انگیزه سرمایه گذاری

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، افزود: به جای اینکه انگیزه سرمایه گذاری در کشور بیشتر شود حتی در زمینه راهنمایی سرمایه گذاران ضعف وجود دارد.

حسن نژاد تصریح کرد: راه اندازی کسب و کار برای سرمایه گذاران معمولا طولانی مدت بوده و در این راه امکان دارد حتی سئوالات بدون ارتباط مطرح شود که انگیزه سرمایه گذاری را کاهش می دهد.

گام های دشوار برای راه اندازی کسب و کار

وی ادامه داد: برای کسب مجوز فعالیت بطور مثال یک سرمایه گذار باید موافقت دستگاه های مختلف مانند سازمان محیط زیست، شرکت آب، برق و گاز را بطور جداگانه اخذ کند این در حالی است باید این اقدامات در یک روز در فرمانداری انجام شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورتی که مسائل مذکور برای سرمایه گذاری حل نشود رتبه ایران در زمینه شاخص بهبود فضای کسب و کار ارتقا چندانی نخواهد یافت.

انتهای پیام/