اظهارات ظریف به آبروی ملی لطمه می‌زند/ از یک دیپلمات چنین گفتاری در قبال منتقدینش پسندیده نیست
اظهارات ظریف به آبروی ملی لطمه می‌زند/ از یک دیپلمات چنین گفتاری در قبال منتقدینش پسندیده نیست

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز آقای ظریف متوجه نیست که اینگونه اظهاراتش به آبروی ملی لطمه می‌زند و از یک دیپلمات چنین گفتاری در قبال منتقدینش پسندیده نیست.

به گزارش عصرتبریز، احمدعلیرضا بیگی با اشاره به مصاحبه اخیر وزیر امورخارجه مبنی بر اینکه کسانی که مخالف FATF هستند، به خاطر این است که مرتکب میلیاردها تومان پولشویی شده‌اند، گفت: این اظهارات آقای ظریف ادامه راه ناصوابی است که آقای روحانی آن را می‌پیمود و مخالفین خودش را بی‌سواد، بی‌شناسنامه‌ و… خطاب می‌کرد.

وی ادامه داد: امروز آقای ظریف متوجه نیست که اینگونه اظهاراتش به آبروی ملی لطمه می‌زند و منتقدین خود را در داخل آدم‌هایی که مرتکب پولشویی و فساد مالی شده‌اند مورد خطاب قرار می‌دهد که حتما باید از این نوع ادبیاتش استفسار کند. افرادی که در راه استقلال این کشور جانفشانی‌های زیادی را کرده‌اند، امروز توسط آقای ظریف مورد اتهامات مالی قرار می‌گیرند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته ما چنین عادتی نداریم که به آقای ظریف چنین حرف‌هایی را بزنیم و در پاسخ به وی از اینگونه ادبیات‌ها استفاده کنیم که به وی اتهام بزنیم، اما از یک دیپلمات چنین گفتاری در قبال منتقدینش پسندیده نیست.

علیرضا بیگی خاطرنشان کرد: انتظار این بود که آقای ظریف به جای اینگونه اظهارات، استحکام خود را در مذاکرات نشان می‌داد که امروز مذاکرات به مرحله‌ای نمی‌رسید که وزیر مورخارجه ما همه امتیازات را بدهد و هیچ امتیازی به دست نیاورد.

وی در پایان گفت: متأسفانه دیپلماسی خارجی ما آنقدر هول بود و در مذاکرات عجله داشت، که به تذکرات رهبر انقلاب هم توجه نکرد و از سر عجله، وارد قراردادی شدند که اساس آن قرارداد را طرف مقابل هم قبول ندارد که قراردادی وجود داشته و می‌گوید ما که آن را امضا نکرده‌ایم و در مرحله بعد ما بسیاری از امتیازات را واگذار کردیم و آقای ظریف معتقد است که در مقابل این امتیازات، سایه جنگ از سر کشور برداشته شده است و امروز هم ما بر سر قبری گریه می‌کنیم که معلوم نیست توی آن مرده‌ای باشد یا خیر.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس