تاکید نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ترویج فرهنگ وقف
تاکید نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ترویج فرهنگ وقف

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی برترویج فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار مسولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت :اقشار مختلف مردم به خصوص روحانیون باید تلاش کنند تا فرهنگ حسنه وقف به عنوان فرهنگ و رفتاری صحیح در بین مردم نهادینه شود.

وی افزود: یکی از مراکز مهم که می‌تواند مردم را به سوی سنت حسنه وقف هدایت کنند، حوزه‌های علمیه است که با همکاری و همیاری اوقاف اهداف آن را به ثمر رسانده و در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی تأثیر به سزایی در جامعه اسلامی داشته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در جامعه باید به اهمیت وموضوع وقف توجه بیشتری شود گفت : وقف یکی از با ارزش‌ترین مظاهر احسان ونیکوکاری است که ترویج و گسترش این سنت حسنه در جامعه می‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

آل هاشم یکی از کارکردهای مهم وقف درجامعه فقرزدایی دانست و گفت: می‌توان با گسترش فرهنگ وقف میزان فقر و محرومیت را در جامعه کاهش داد.

وی ادامه داد: کار ویژه و مهم وقف در تسهیل امور و خدمات عام المنفعه و گره گشایی از مشکلات مردم است و نیاز اصلی اجتماعی امروز جامعه ایران اسلامی فقر زدایی است که سازمان اوقاف و امور خیریه ظرفیت نقش آفرینی در این زمینه را دارد.

آل هاشم خاطرنشان کرد: وقف سنتی حسنه است که که در تمام ادیان مورد توجه قرار گرفته و ضمن تأمین روحی و عاطفی انسان با آخرت انسان نیز گره خورده است.

وی در پایان با تاکید بر احیای موقوفات گفت: احیا و بهره گیری کاربردی موقوفات افزایش اعتماد عمومی را در جامعه به دنبال دارد.

انتهای پیام/