توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون رعایت تناسب با نیاز بازار، کار درستی نیست
توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون رعایت تناسب با نیاز بازار، کار درستی نیست

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تناسب مهم‌ترین بحثی است که در آموزش عالی باید به آن توجه شود گفت: توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون در نظر گرفتن تناسب آن با نیاز بازار، کار درستی نیست.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان در مراسم جشن دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان‎شرقی، اظهارکرد: تفاوت دانشگاه‌های علوم پزشکی با دانشگاه‌های تابع وزارت علوم در این است که فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی بعد از اتمام تحصیل آمادگی کار کردن را دارند اما در سایر رشته‌ها این امکان برای دانشجو فراهم نشده تا همراه تحصیل، مهارت آموزی را بیاموزند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور همه در پی اعتراض هستند و هیچ‌کس دنبال انجام کار نیست در صورتی که باید الگویی برای کارآمد بودن مطرح شود تا تفاوت بین خوب و بد را مشخص کند.

نمایتده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام مشکلات ما از این است که باورها و اعتقادات توانستن‌ها را در جامعه کشته‌ایم، تصریح کرد: باید همراه آموزش‌های علمی، نحوه‌ی به کارگیری و مهارت آموزی در آن رشته به دانشجو آموزش داده شود و در کنار آن باور محقق ساختن ایده‌ها در فراگیران ایجاد شود.

پزشکیان در پایان افزود: اگر برای کار کردن شرم نداشته باشیم و با تمام توان در راه رسیدن به اهداف خود تلاش کنیم همه‌ی خواسته‌ها رسیدنی است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا