کپی مدارک از امور اداری آذربایجان‎شرقی حذف می‎شود
کپی مدارک از امور اداری آذربایجان‎شرقی حذف می‎شود

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان‎شرقی از اجرای طرحی با هدف حذف کپی مدارک از امور اداری این استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، احد جودی در گفت‎وگو با خبرنگاران، ابراز داشت: امسال یک سامانه تعریف شده تا در مراجعه مردم به ادارات، نیازی به کپی شناسنامه ها و مدارک نخواهد بود.

وی افزود: اداره ها می توانند با مراجعه به این سامانه، مشخصات مراجعه کنندگان را مشاهده کنند تا بدین گونه از کاغذبازی اداری کاسته شود.

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان شرقی با اشاره به حذف کپی مدارک عنوان کرد: براساس بخشنامه دولت از بخش استخدامی به سازمان ثبت احوال، این سازمان مکلف شده بود تا به صورت پایلوت در استان‌ های سمنان، خوزستان و قم، حذف کپی مدارک را انجام دهد، ضمن اینکه طرح اشاره شده پس از اجرای پایلوت در سراسر کشور اجرایی می شود.

جودی همچنین از اجرای حذف کپی مدارک در استان آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: در طرح اشاره شده قرار است دستگاه‌های اجرایی برای استعلام هویت افراد از طریق پایگاه ثبت احوال اقدام کنند و با این طرح دیگر نیازی به کپی مدارک نیست.

وی در پایان به کاربرد اصلی کارت های ملی هوشمند اشاره و تاکید کرد: کاربرد اصلی کارت ملی هوشمند این است که سیستم های ادارات به آن مجهز شده و مردم بدون صرف هزینه و بوروکراسی های اداری و همراه داشتن اسناد، مدارک و کپی با مراجعه به ادارات، امور خود را حل و فصل کنند.

انتهای پیام/