آئین تکریم و معارفه شهردار جدید اسکو برگزار شد
آئین تکریم و معارفه شهردار جدید اسکو برگزار شد

اسکو - آئین تکریم و معارفه شهردار شهر اسکو با حضور مرتضی علیخانی، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی، مرتضی محمدزاده، فرماندار اسکو و قدیمی رئیس شورای اسلامی شهر اسکو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عصر، در این جلسه «مرتضی محمدزاده» ضمن تشکر از زحمات «بابک شریفی» شهردار سابق و «محمدرضا منیعی» سرپرست شهرداری اسکو، برای شهردار جدید «علی اصغر قنبری» آرزوی موفقیت کرد.

وی در ادامه تاکید کرد که اسکو به لحاظ سابقه تاریخی و قدمتی که دارد شهر ویژه ای محسوب می شود و شهردار این شهر صرفا شهردار ۲۰ هزار نفر سکنه آن نیست زیرا اسکو در تمام فصل های سال میزبان خیل عظیمی از  توریست ها و گردشگرانی است که مشتاقانه برای بازدید از اماکن تاریخی، این شهر را به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب می کنند.

وی با اشاره به بافت شورای اسلامی شهر اسکو، وجود افراد با تجربه در این نهاد را فرصتی مغتنم شمرده و تاکید کرد که بسیاری از مسائل شهر بدون بعضی بروکراسی های اداری و با میانجگری و ریش سفیدی این عزیزان حل می شود.

در ادامه، قدیمی رئیس شورای اسلامی شهر اسکو با بیان اینکه مشکل سکونت و اقامت «بابک شریفی» علت جدایی او از شهرداری اسکو بوده است، برای شریفی در مسوولیت جدید آرزوی موفقیت کرد و ابراز امیدواری کرد که حضور شهردار جدید موجبات خیر و برکت و پیشرفت شهر باشد.

علیخانی، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری دیگر سخنران این مراسم بود و ضمن اشاره به اوضاع ویژه کشور و وجود تحریم ها و بعضی مشکلات اقتصادی، بر لزوم صرفه جویی و مدیریت هزینه ها و هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ شهرداری با سایر ادارات و نهادها تاکید کرد.

بابک شریفی شهردار سابق و مدیرعامل فعلی سازمان عمران شهرداری کلانشهر تبریز هم ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر اسکو بخاطر پذیرفتن استعفایش، به این نکته اشاره کرد که در دوران مدیریت او حتی یک روز هم حقوق کارکنان شهرداری به تعویق نیفتاد و طرح طبقه بندی مشاغل کارگران شهرداری اجرا شد.

قنبری شهردار جدید اسکو نیز ضمن بیان اینکه شهر اسکو جایگاه ویژه ای در بین شهرهای استان دارد، گفت: در انتصاب بعضی مسوولین شهری، این مسوولین هستند که بر شهر تاثیر می گذارند ولی اسکو بخاطر سابقه تاریخی که دارد مسوول را تحت الشعاع نام خود قرار می دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: این ایام، روزهای خوب شهرداری نیست و درآمدهای شهرداری ها کاهش یافته است ولی این امر، نافی وظایف شهرداری نیست.

شایان ذکر است در پایان این مراسم ضمن معرفی «علی اصغر قنبری» به عنوان شهردار اسکو، از تلاش های بابک شریفی و محمدرضا منیعی، شهردار و سرپرست سابق این شهر نیز تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/س.م