جزئیات سانحه هواپیمای مسافربری در فرودگاه تبریز
جزئیات سانحه هواپیمای مسافربری در فرودگاه تبریز

مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: پرواز دیشب «تهران-تبریز» مشکل خاصی نداشته و مسافران آن همگی سالم به مقصدشان [تبریز] رسیده‌اند.

به گزارش عصرتبریز، مصطفی صفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پرواز ۹۴۶ شرکت هواپیمایی ایر تور از تهران به تبریز راس ساعت ۲۲٫۵۰ دیشب در باند فرودگاه تبریز به زمین نشست که به دلیل دو مورد ترمز شدید به مسافران این حس منتقل شد که حادثه‌ای اتفاق افتاده در حالی که هواپیما به پارکینگ منتقل و اقدام به پیاده کردن مسافران خود کرد.

وی با اشاره به اینکه برک‌ها و لاستیک‌ها هواپیما در اثر ترمزهای دچار گرمای زیاد شده بودند، افزود: بنا به تشخیص خلبان هواپیمای MD برای خنک کردن و تشخیص مشکل لاستیک‌ها آتش‌نشانی فرودگاه در محل حاضر و نسبت به سر کردن لاستیک‌ها اقدام کرد.

صفایی تاکید کرد: پس از خنک‌سازی لاستیک‌ها وارد شدن صدمه به هر چهار لاستیک هواپیما تشخیص داده شد و قسمت فنی اعلام کرد که همه لاستیک‌های این هواپیما باید تعویض شوند.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی یادآور شد: امروز صبح هواپیمایی از مشهد چهار قطعه لاستیک برای هواپیمایی شرکت ایرتور به تبریز انتقال داد و اقدامات فنی برای تعویض لاستیک‌ها صورت گرفته و تا دقایقی دیگر هواپیمایی حادثه دیده با اتمام اقدامات فنی لازم فرودگاه تبریز را برای حضور در ناوگان هوایی شرکت تحت مالکیتش و اعزام به مقاصد برنامه‌یزی شده ترک می‌کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس