کارهای سخت ارتش و سپاه به رزمندگان آذربایجانی سپرده می‎شد
کارهای سخت ارتش و سپاه به رزمندگان آذربایجانی سپرده می‎شد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی گفت: فیزیک بدنی و جثه قوی بچه‎های آذربایجانی باعث شده بود که بخش عمده‎ای از کارهای سخت ارتش و سپاه به این رزمندگان سپرده شود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‎الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم بزرگداشت شهدای غواص لشکر ۳۱ عاشورا با بیان اینکه جنگ برای غواصان جنگی دو جانبه بود اظهارکرد: جریان اروند، جریان صاف و آرام است اما عمق آن خروشان و طغیانی است که غواصان کارکشته‎ی زمان جنگ با شنیدن نام اروند هوایی می‎شدند و تمام سختی عبور از این رودخانه را که حتی عراقی‎ها تصور نمی‎کردند کسی بتواند از آن عبور کند، به جان می‎خریدند.

امام جمعه تبریز افزود: در تاریخ دفاع مقدس، عملیات های بدر، والفجر ۸، عملیات کربلای ۴ و کربلای ۵ با حضور و ایثارگری غواصان اجرا شد که در عملیات کربلای ۵ در شلمچه و اروند رود، فرماندهی واحدها به عهده آذربایجانی‎ها بود.

وی یادآور شد: فیزیک بدنی و جثه قوی بچه‎های آذربایجانی باعث می‎شد تا بخش عمده‎ای از کارهای سخت ارتش و سپاه به این رزمندگان سپرده شود به ویژه در ماموریت‎های آبی خاکی که ماموریت‎های سختی بود و ریسک بالایی داشت، آذربایجانی‎ها حضوری فعال داشتند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی گفت: رزمندگان آذربایجانی در قالب گروهان غواصی با غلبه بر عمق خروشان و طغیانی اروند دشمن را در آب زمین‎گیر می‎کردند.

آل هاشم با بیام اینکه سخت‎ترین عملیات غواصان، «کربلای ۴» بود که بسیار عملیاتی پیچیده و حرفه‎ای به حساب می آمد، تصریح کرد: این عملیات آن قدر پیچیده بود که اگر به موفقیت کامل می‎رسید، بدون شک بدنه ارتش عراق در هم کوبیده می‎شد.

پایان بخش سخنان نماینده ولی فقیه در استان قرائت شعر غواصلار (سو قربانلاری) از صمد قاسمپور بود.

انتهای پیام/