در ۱۴ ماه گذشته ۱۰۰ مجوز جدید برای نشریات و پایگاه‌های خبری صادر کردیم

دسته: آذربایجان شرقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۷ شهریور ۱۳۹۴

ما جزو ۵ استان کشور هستیم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه صدور مجوز نشر دارد و سال گذشته ۲۵ درصد رشد صدور مجوز داشتیم.

عصر تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از صدور ۱۰۰ مجوز جدید برای نشریات و پایگاه‌های خبری در ۱۴ ماه گذشته در استان خبر داد و گفت: امسال در تبریز حداقل ۵ پلاتو راه‌اندازی می‌کنیم.

به گزارش فارس، علی‌اکبر صفی‌پور صبح امروز در دیدار اهالی فرهنگ و هنر استان با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید یک سری سیاست‌های کلان در عرصه فرهنگ و هنر ابلاغ شده است که در راس آنها برقراری آرامش و دوری از تنش در عرصه فرهنگ و هنر است.

وی افزود: در حوزه فرهنگ و هنر سیاست‌های استان کاملا مشخص بود و پیروی این سیاست‌ها منجر به تدوین سند تدبیر و توسعه شد که در این سند هسته کلیدی فرهنگ استان کمک به توسعه و ترویج فرهنگ و آداب و رسوم بومی و محلی عنوان شده است.

صفی‌پور تصریح کرد: در سند تدبیر و توسعه استان در عرصه فرهنگ و هنر ۱۶ برنامه مصوب داریم که بسیاری از برنامه‌ها مانند تاسیس بنیاد فرهنگ و ادب، پرداخت به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری، تاسیس هنرستان در شهرستان‌های مختلف و … محقق شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی فرهنگ و هنر استان کمک به افزایش نشاط اجتماعی است که برنامه‌های متنوعی در این زمینه به مورد اجرا گذاشتیم و تلاشمان این بود حداکثر مساعدت‌ها را در این ارتباط به عمل آوریم.

 

در ۱۴ ماه گذشته ۱۰۰ مجوز جدید برای نشریات و پایگاه‌های خبری صادر کردیم

این مسئول با بیان اینکه در عرصه مطبوعات، پایگاه‌های خبری و نشریات استان، در عرض ۱۴ ماه گذشته ۱۰۰ مجوز جدید صادر کردیم و پایگاه‌های خبری متعددی صاحب امتیاز شده‌اند که این رویکرد کمک می‌کند فضای عمومی گردش اطلاعات مساعدتر شود ادامه داد: ما جزو ۵ استان کشور هستیم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه صدور مجوز نشر دارد و سال گذشته ۲۵ درصد رشد صدور مجوز داشتیم.

صفی‌پور اضافه کرد: برای اجرای سیاست عدم تمرکز در تبریز، تلاش کردیم همه شهرستان‌ها از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شوند و در حال حاضر اکثر شهرستان‌ها دارای برنامه فرهنگی شاخص ملی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: در حوزه موسیقی و هنرهای تجسمی کارهای خوبی انجام گرفته و هنرمندان این عرصه‌ها بدون محدودیت و با حفظ چارچوب‌ها، ارزش‌ها و اصول اقدام به اجرای برنامه‌های خود کرده‌اند.

 

امسال در تبریز حداقل ۵ پلاتو راه‌اندازی می‌کنیم

وی با بیان اینکه امسال به عنوان سال تئاتر در کشور نامگذاری شده و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم که اقدامات مطلوبی نیز انجام دادیم و برگزاری تئاتر خیابانی شهریار از جمله آنها بود؛ یادآور شد: در تلاشیم امسال در تبریز حداقل ۵ پلاتو راه‌اندازی کنیم تا در سال تئاتر اتفاق خوبی در شهر افتاده باشد.

 

تاسیس ۶ سینما در سطح استان/ تاسیس ۵ سینمای دیگر

این مسئول ادامه داد: در حوزه سینما هم در سال گذشته ۶ سینما در سطح استان تاسیس شد و ۵ سینما هم در شرف تاسیس است و به زودی فیلم محمد رسول‌الله در تبریز روی صحنه می‌رود که شاید به این بهانه مردم را بتوانیم به سینماها کشانده و آنها را با سینما آشتی دهیم.

 

ایستگاه مترو برای نمایشگاه‌های هنرمندان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ابراز امیدواری کرد که بزرگداشت بزرگان فضل و هنر از طرف نهادهای مختلف فرهنگ پیگیری شود روزبه روز افزایش یابد تا بتوانیم در از اهالی فرهنگ و هنر و آثار ایشان بهره بریم که در این ارتباط ایستگاه‌های مترو می‌تواند نمایشگاه آثار هنری هنرمندان باشد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل