متهم قاچاق لوازم یدکی مستعمل به ۳۱۶ میلیارد ریال جریمه محکوم شد
متهم قاچاق لوازم یدکی مستعمل به ۳۱۶ میلیارد ریال جریمه محکوم شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از صدور حکم قاچاق لوازم یدکی مستعمل در منطقه آزاد ارس خبر داد و گفت: متهم قاچاق لوازم یدکی مستعمل به ۳۱۶ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش عصرتبریز، سید احد یوزباشی با اعلام این خبر، اظهار کرد: ماموران گمرک جلفا در پی اعلام اداره اطلاعات شهرستان جلفا مبنی بر کسری کالا در یکی از انبارهای جلفا، با هماهنگی دادستان جلفا و دستور قضایی از انبار فوق بازدید کردند که پس از انبار گردانی، کنترل کالاها و قبض انبارهای ارائه شده توسط سازمان منطقه آزاد ارس، یک هزار تن لوازم یدکی مستعمل در این انبار کسر وزن داشته است.

وی افزود: به گزارش گمرک جلفا کالاهای موردنظر بدون انجام تشریفات قانونی و گمرکی و پرداخت هرگونه حقوق حقه دولت از اماکن گمرکی و انبارهای اختصاصی و منطقه آزاد ارس خارج شده است و سندی در این گمرک مبنی بر خروج قانونی کالا وجود ندارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: خروج کالا از اماکن ذکر شده مستلزم اخذ مجوز و سیر مراحل قانونی از گمرک و منطقه آزاد بوده که این امر تحقق نیافته است.

وی ادامه داد: دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جلفا قاچاق فوق را سازمان یافته اعلام کرد و پرونده در اختیار تعزیرات حکومتی شهرستان مرند و جلفا قرار داده شد که شعبه پس از تحقیق و بررسی، قاچاق آن‌ها را محرز و مسلم دانسته و طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، متهم را به پرداخت ۳۱۶ میلیارد ریال جریمه نقدی به حساب صندوق دولت محکوم کرده است.

یوز باشی با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تعداد یک هزار و ۳۵۰ پرونده قاچاق کالا و ارز در اداره کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی تشکیل شده است، گفت: یک هزار و ۴۰۹ پرونده مختومه شده است.

انتهای پیام/