محکومیت قاچاقچی البسه با کامیون مخصوص قیر
محکومیت قاچاقچی البسه با کامیون مخصوص قیر

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: متهمان قاچاق البسه با کامیون مخصوص قیر به ۱۳ و نیم میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

به گزارش عصرتبریز، سیداحد یوزباشی در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران گمرک جلفا پس از بازرسی از جداره‌های قسمت جلو و عقب تانکر یک دستگاه کامیون تانکردار که قبلا با محموله قیر و این بار هم با عنوان کامیون خالی از مرز نخجوان وارد محوطه گمرک پل چوبی شده بود، البسه و کفش خارجی جاسازی شده، کشف کردند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سه کامیون دیگر نیز همزمان به محوطه گمرک وارد شده بودند، پس از بازرسی، از هر چهار کامیون، مقادیر زیادی جنس کشف و چهار پرونده به صورت جداگانه تشکیل و به تعزیرات حکومتی شهرستان مرند ارسال شد.

وی ادامه داد: متهم اول پس از احضار به شعبه در دفاعیات خود اعلام کرد که اجناس فوق متعلق به شخص دیگری در نخجوان بوده و آن شخص را تا سه روز دیگر به شعبه معرفی می‎کنم، در غیر این صورت، مسئولیت با خود اینجانب خواهد بود.

یوزباشی گفت: این متهم با جا سازی اجناس مکشوفه در داخل تانکر مخصوص قیر قصد قاچاق کالا را داشته و ادعاهای او واهی و در راستای فرار از پرداخت حقوق حقه دولت است، بنابراین شعبه، اتهام وارده را محرز و مسلم دانسته و متهم را علاوه بر ضبط کالا محکوم به پرداخت مبلغ چهار میلیارد ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم کرد.

وی بیان کرد: رئیس شعبه قاچاق کالا و ارز مرند سه متهم پرونده‎های مشابه دیگر را نیز پس از احضار به شعبه و اخذ دفاعیات آن‌ها، به پرداخت جریمه توسط هر سه راننده به ترتیب راننده اول، مبلغ سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، راننده دوم مبلغ چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و راننده سوم مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال و در مجموع هر چهار کامیون مبلغ ۱۳ و نیم میلیارد ریال در حق صندوق دولت، محکوم کرد.

به گفته وی، از اول سال جاری تعداد ۱۳۵۰ پرونده قاچاق کالا و ارز در اداره کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی تشکیل و تعداد ۱۴۰۹ پرونده مختومه شده است.

انتهای پیام/