بدرود تبریز ۲۰۱۸ پوشالی
بدرود تبریز ۲۰۱۸ پوشالی

بالاخره تبریز 2018 با ظهور بابانوئل به سر رسید و مسئولان شهری و استانی ما یک نفس راحتی کشیدند.

عصرتبریز، جهانبخش احمدیان: بالاخره تبریز ۲۰۱۸ با ظهور بابانوئل به سر رسید و مسئولان شهری و استانی ما یک نفس راحتی کشیدند. نه اینکه حجم کاری آنها زیاد بوده باشد، نه اتفاقا نفس راحت این افراد به خاطر لحظه شماری برای اتمام این سال بود. آخر یکی نیست که بگوید: نونت نبود، دونت نبود، پایتخت گردشگری اسلامی دیگر چه صیغه ای بود که آوردین گذاشتین تو دامن مسئولان خدوم شهر و استان تا اضافه کاری امانشان را ببرد.

اصلا چرا تبریز را انتخاب کردند؟! به خاطر زیبایی و اعتبار کدام بنای تاریخی رأی به میزبانی تبریز دادند؟ ارک تبریز، که هر روز بیشتر از دیروز در حصار می رود و کف سازی محوطه آن حالا چند سالی کار دارد. ربع رشیدی، که اصلا نگو، معلوم نیست آن تپه مانند دانشگاه بوده باشد، خانه های تاریخی که تبدیل به دفتر و اداره شدند و اهمیتی ندارند، یا خود ساختمان شهرداری تبریز که ایوانهای آن یا زیر سیگاری افراد شده ، یا هر کی به حقوقش معترضه، این ساختمان فرسوده را برای اعتراض و پایکوبی انتخاب می کند.

بایستی شکوائیه ای از سوی مردم تبریز و مسئولان خدوم تنظیم و تحویل دادگاه لاهه شود تا از تمام کشورهایی که به میزبانی تبریز رأی داده بودند، ادعای غرامت کنیم. ببینید چه لطمات مادی و معنوی به جهانشهر! تبریز وارد آورده اند. الان بچه ۵ ساله هم سرشو بلند می کنه، و سر تا پای مسئولان را به تمسخر می گیرد که : بتر ۲۰۱۸ توتدوز! یک بنر ۲ در ۵ دادند دست روابط عمومی یکی سازمان مثلا مرتبط با گردشگری و گفتند هر جا برنامه ای، مسابقه ای، شب شعری، مسابقه محله ای چیزی بود، نیم ساعت قبل از آغاز برنامه، این بنر را بر دیوار آن نصب کنید که مثلا در راستای ۲۰۱۸ بوده است. یک مهندسی بنری راه انداخته بودند که بیچاره آن روابط عمومی بنر به دوش صبح تا شب از این شهرستان به آن شهرستان و مرکز استان در حال هروله بود.

در حرکتی نمادین، یک نهاد بسیار مسئول، مسابقه عظیم الجثه ای را با نصب بنرهای ۱۲ متری از تمثال مبارک مسئول برگزاری و رئیس آن نهاد، برگزار کرد که اگر دعوتنامه ها به نام تبریز ۲۰۱۸ نبود، احتمالا مدعوین فکر می کردند عروسی یا شام انتخاباتی دعوت هستند.

خدا را صد هزار مرتبه شاکریم که این سال نحس و نانی که در دامان ما گذاشته بودند، به خیر و خوشی تمام شد. درست است که حتی از بستان آباد و باسمنج خودمان هم کسی برای این بزرگداشت این مراسم پرطمطرق نیامد، ولی همین که تلفات نداده ایم، خودش خیلی است. همین نصب بنر می دانید چه کار خطرناکی است؟ یا سقوط کیک تولد ۲۰۱۸ یا این المانی که در شاه گؤلو گذاشته اند، اگر سر یکی خراب می شد، حساب ۲۰۱۸ چیان با کرام الکاتبین بود.

همین که مدیری استعفا نداد، بودجه ای صرف نشد، پول اضافه کاری ها در جیب دولت ماند، پیروزی بزرگی برای ملت بود.

آری، بایستی این سال نامیمون را بدرقه کرد و بدرود گفت تبریز ۲۰۱۸ را،
بدرود ای آبروبر،
بدرود ای رویداد پوشالی،
بدرود ای رئیس جمهور خراب کن،
بدرود ای آشکار کننده ضعفهاو فرو برنده سرها در گریبان،
بدرود ای خاموش کننده موبایل ها،
بدرود ای بی مصرف،
الهی بری که دیگه برنگردی،
الهی ننه ات به عزات بنشیند،
قیچین خیرددانسین تبریزه گلدیگین یئرده.

انتهای پیام/