۱۱۶۰۰ معتاد متجاهر در آذربایجان‎شرقی دستگیر شده‎اند/ افزایش ۳۵ درصدی آمار نسبت به سال گذشته
۱۱۶۰۰ معتاد متجاهر در آذربایجان‎شرقی دستگیر شده‎اند/ افزایش ۳۵ درصدی آمار نسبت به سال گذشته

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: طی ۹ ماهه سالجاری، در راستای جمع‌آوری معتادان متجاهر بیش از ۱۱ هزار نفر معتاد شناسایی و دستگیرشده که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش دارد.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ قاسم دهقانی در نشست خبری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دو نوع ماده «دستمال» و «کمیکال» توهم‌زا و خطرناک هستند که به تازگی مصرف این مواد در سطح استان شیوع یافته است؛ از این رو باید در این زمینه اطلاع رسانی و حساس سازی شود.

وی گفت: طی ۹ ماهه سالجاری، در راستای جمع‌آوری معتادان متجاهر بیش از ۱۱ هزار نفر معتاد شناسایی و دستگیرشده که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش دارد.

دهقانی ادامه داد: خرید و فروش مواد دخانی تخت عنوان قرص‌های تقویت حافظه، آرام‌بخش، انرژی‌زا و … یکی از تهدیدهای امروز نسل جوان و نوجوان جامعه است که متاسفانه رو به افزایش هستند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‎شرقی خاطرنشان کرد: همچنین گرایش مردم به مصرف قرص‌های لاغری، چاقی، بالابردن اعتماد به نفس، تقویت قوه جنسی نیز رو به افزایش بوده و مردم  دریغ از این‌که این گونه مواد حاوی مواد مخدر هستند، به مصرف آن رغبت نشان می‌دهند.

سرهنگ دهقانی افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر در راستای جمع‌ آوری و دستگیری خرده فروشان حساسیت جدی داشته و طرح‌های مختلفی در این زمینه اجرا شده است.

انتهای پیام/